50 wskazówek, dobrych rad i inspiracji | feat. Razem Lepiej [Podcast Na Zdrowie #028]

wpis w: Podcast | 0

Opis: Podczas akcji Podcasty Dla WOŚP z okazji 31. finału przygotowaliśmy dla Was 31 wskazówek, dobrych rad i inspiracji. Czasu było jednak za mało, aby rozwinąć i przedstawić wszystkie, dlatego stwierdziliśmy, że nagramy nowy odcinek. Przedstawiliśmy w nim aż 50 różnych wskazówek i mamy nadzieję, że przynajmniej kilka z nich przyczyni się do poprawy jakości Twojego życia.

Goście odcinka

Judyta i Sebastian z podcastu Razem Lepiej:

Podcast Na Zdrowie

Nagrania, dzięki którym Twoje zdrowie, jakość życia i efektywność osobista wznoszą się na jeszcze wyższy poziom

Słuchaj odcinka

Nie wiesz jak zacząć? Sprawdź poradnik: Jak słuchać podcastów, czym one są i dlaczego warto?

Słuchaj Podcastu na Youtubie

Oznaczenia czasu

00:00 Rozpoczęcie
02:07 Start 50 wskazówek
45:13 Zakończenie

Transkrypt automatyczny

00:00:05 Sebastian Ch. 

Słuchasz podcastu na zdrowie podcastu o zdrowym i efektywnym funkcjonowaniu? 29 stycznia 2023 roku odbył się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

00:00:21 Sebastian Ch. 

Tego dnia razem z innymi podcastami i podcaster sami organizowaliśmy wydarzenie podcast dla woś, na którym to wydarzeniu zbieraliśmy środki finansowe dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a w zamian organizowaliśmy live’a, w którym dzieliliśmy się z wami przeróżnymi tematami. Dlaczego o. 

00:00:43 Sebastian Ch. 

O tym mówię, a no dlatego, że wraz z judytą i sebastianem spotka 100 razem lepiej przygotowaliśmy dla was temat 31 wskazówek inspiracji i złotych rad z okazji 31. Finału wośp. Jednakże jako, że mieliśmy tylko 20 minut na to Wszystko, to nie zdążyliśmy przekazać wszystkich naszych wskazówek. 

00:01:09 Sebastian Ch. 

W związku z tym zapowiedzieliśmy się, że zrobimy oddzielny odcinek podcastu, w którym przedstawimy te wskazówki. No ale Hej, mówiłem o 31, a tu jest 50. Tak dlatego, że stwierdziliśmy, że skoro nie ogranicza nas czas, to przedstawimy wam troszkę więcej wskazówek. 

00:01:30 Sebastian Ch. 

Inspiracji, które mieliśmy akurat do przekazania, dlaczego w tej formie i dlaczego razem? No bo w końcu razem lepiej i myślę, że taka wartość przekazywana nie tylko przeze mnie, ale też przez inne osoby, pozwala na zdobycie nieco innej perspektywy. 

00:01:47 Sebastian Ch. 

Pozwala na nieco mniejszą nudę, więc liczę na to, że po prostu ci się spodoba. Nie chcę przedłużać i chcę zaprosić Cię do wysłuchania odcinka podcastu na zdrowie, w którym będzie 50 inspiracji. 

00:02:01 Sebastian Ch. 

Wskazówek, dobrych myśli i złotych rad. Zapraszam do wysłuchania. 

00:02:09 Judyta 

Cześć z tej strony, judyta? 

00:02:11 Sebastian S. 

I Sebastian z podcastu razem lepiej. 

00:02:13 Judyta 

W marcu 2015 roku postanowiliśmy zostać parą, a już 3 miesiące później podjęliśmy decyzję o wspólnym wyjeździe za granicę i od tej pory idziemy razem przez życie. Uczymy się dorosłości, ale lekcjami, który odrobiliśmy, dzielimy się w podkaście razem. 

00:02:30 Sebastian S. 

W naszym podcaście poruszamy tematy związane z oszczędzaniem podróżami i minimalizmem, prowadzeniem budżetu domowego jest szczęśliwym życiem w swoim rytmie. 

00:02:41 Judyta 

Więc jeżeli szukacie takich treści, to serdecznie was zapraszamy do odwiedzenia i posłuchania naszego podcastu. 

00:02:48 Judyta 

A tymczasem przechodzimy do tematu spotkania naszego dzisiejszego sebastianem, aby podzielić się z wami listą aż 50 wskazówek i inspiracji, z których mamy nadzieję. 

00:03:01 Sebastian S. 

A pierwszą wskazówkę z naszej listy powyrywam Sebastian. 

00:03:05 Sebastian Ch. 

Numer jeden. 

00:03:06 Sebastian Ch. 

Wyjdź na spacer bez jakiejkolwiek elektroniki. 

00:03:11 Sebastian Ch. 

Jesteśmy bardzo mocno przywiązani do urządzeń elektronicznych, z którymi często nie potrafimy w ogóle się rozstać. Wyjście na spacer bez jakiejkolwiek elektroniki pozwoli nam na przykład zauważyć, zaobserwować otoczenie, w jakim się znajdujemy. 

00:03:28 Sebastian Ch. 

Pozwoli nam na coś w stylu medytacji, pozwoli nam na odetchnięcie od ciągłych powiadomień, od uczucia, potrzeby kontroli, od uczucia, potrzeby sprawdzania. Czy nie pojawiło się na smartfonie? 

00:03:42 Sebastian Ch. 

Cokolwiek nowego? 

00:03:44 Sebastian Ch. 

Dlatego moją propozycją jest, abyś wyszedł lub wyszła na spacer bez żadnej elektroniki. Zastaw smartfona zostaw słuchawki, zostaw zegarek i wszelkie inne gadżety w domu i wyjdź na taki spacer kompletnie same. Sprawdź jak się czujesz tylko ze sobą i z otoczeniem jakie mijasz. 

00:04:04 Judyta 

Kolejną wskazówką, która pozwoli wam uwolnić się od tego przytłaczającego momentami uczucia konieczności sprawdzania powiadomień na telefonie jest ich wyłączenie. 

00:04:16 Judyta 

A więc wyłącz wszystkie powiadomienia ze społecznościowe z Pocztę. 

00:04:20 Judyta 

A zamiast tego wyznacz sobie jeden lub 2 bloki czasowe dziennie na sprawdzanie tych wszystkich nowości, które do ciebie przychodzą. Wtedy również odpisujemy na wiadomości i dzięki temu to my mamy kontrolę nad tym, jak użytkujemy naszym czasem. 

00:04:39 Sebastian S. 

Jeśli potrzebujesz motywacji do tego, aby zebrać się do zrobienia. 

00:04:44 Sebastian S. 

Czegoś to pomyśl o stworzeniu swojej playlisty z dedykowaną muzyką motywującą powinna to być muzyka typowo dodająca energii, która wprowadza cię w lepszy nastrój i składająca się z pozytywnych i energetycznych utworów. 

00:05:01 Sebastian S. 

Dobrze ta Kom playlistę stworzyć samemu tak, aby była ona dopasowana do twojego gustu muzycznego dosłownie wczoraj miałem taką sytuację, gdy moja playlista pomogła mi zebrać się do zrobienia kolejnego projektu, który miałem zaplanowany, a nie bardzo mi się chciało. 

00:05:18 Sebastian Ch. 

Kolejna wskazówka jest stosunkowo prosta, ale jednocześnie wymagająca rozciągaj się podczas czytania tekstu lub oglądania czegoś. 

00:05:29 Sebastian Ch. 

Bardzo często, gdy oglądamy jakiś film serial czytamy książkę lub czytamy jakiś artykuł albo nawet przeglądamy media społecznościowe, to siedzimy w naszych fotelach. Rozwalamy się wygodnie w naszych łóżkach. 

00:05:42 Sebastian Ch. 

I z tego powodu niestety może cierpieć nasze ciało. Możemy jednak to zmienić. Mamy przenośne urządzenia takie jak smartfony, tablety czy laptopy, które możemy przenieść w miejsce, gdzie mamy odrobinę wolnej przestrzeni i możemy usiąść na podłodze materacu lub macie i przyjąć dowolną pozycję, w której będziemy aktywnie się rozciągać. Nie chodzi tutaj oczywiście o bardzo trudną, ciężką sesję rozciągania, ale raczej o przebranie pozycji, w której poczujemy. 

00:06:12 Sebastian Ch. 

Że nasze mięśnie po prostu lekko się rozciągają. Dobrze jest takie pozycje regularnie zmieniać, to znaczy co chwile trochę wiercić się i rozciągać inne mięśnie. Dzięki temu być może pozbędziemy się bólów na przykład kręgosłupa czy bioder. 

00:06:28 Judyta 

A jeżeli w czasie tego czytania i rozciągania znajdziecie wartościowy materiał, to warto zanotować sobie go w postaci notatek. Dzięki temu zapamiętamy o wiele więcej. 

00:06:43 Judyta 

Ale również łatwiej będzie nam wrócić do tego materiału. W razie konieczności możemy też skorzystać z dyktowania głosowego na smartfonie, co znacząco ułatwi i przyspieszy pisanie. 

00:06:55 Sebastian S. 

W naszym podcaście często poruszamy temat budżetu domowego i zarządzania finansami domowymi. Nic z tych rzeczy nie byłoby możliwe, gdyby nie fantastyczny Google Docs i arkusze Google. 

00:07:09 Sebastian S. 

Razem z Judytą, prowadząc budżet, korzystamy z tych narzędzi do tego, żeby zarządzać własnymi finansami, śledzić na bieżąco nasze wydatki. 

00:07:17 Sebastian S. 

Dlatego polecamy używanie tego typu narzędzi, czy to do prowadzenia budżetu domowego, czy do prowadzenia jakichkolwiek innych list, które potrzebujecie w życiu. To może być lista książek, które przeczytaliście albo które jeszcze chcecie przeczytać. 

00:07:32 Sebastian S. 

Warto generalnie spisywać listy i trzymać je gdzieś indziej, żeby nie musieć pamiętać tego, co znacząco odciąża nasz umysł. Jeżeli chodzi o ilość przechowywanych informacji. 

00:07:44 Sebastian Ch. 

Gdy jesteś gdzieś na zewnątrz, czekasz gdzieś na przykład na przystanku autobusowym możesz lekko ćwiczyć, możesz przyjąć dowolną pozycję rozciągania się na stojąco, Możesz spacerować, wspinać się na palce, ćwicząc łydki, wykonać przysiad lub jakąkolwiek inną podobną pozę. 

00:08:06 Sebastian Ch. 

Kto wie, jeśli jest w okolicy jakieś drzewo, to możesz nawet na nim wisieć oby na rękach. Skąd taka propozycja i skąd taki pomysł? 

00:08:17 Sebastian Ch. 

Otóż w naszej kulturze raczej rzadko możemy spotkać osobę, która tak po prostu publicznie ćwiczy w miejscu do tego nie przeznaczonym. 

00:08:26 Sebastian Ch. 

Jednak cóż możemy przełamywać te trendy, możemy być pionierami w tej dziedzinie. Możemy pokazywać innym, że można to robić w każdym dosłownie każdym miejscu. 

00:08:37 Sebastian Ch. 

Taka wskazówka jest szczególnie istotna, jeżeli na zewnątrz jest zimno. Pamiętaj, że jeśli jest ci zimno, to najlepszą metodą, żeby się zagrzać jest właśnie uruchomienie naszych mięśni, które wykonują pracę, a tym samym oddają ciepło. Także jeżeli możesz wykorzystuj czas, gdy czekasz. 

00:08:56 Sebastian Ch. 

Gdzieś, gdy przebywasz na zewnątrz do tego, aby po prostu delikatnie poćwicz. 

00:09:01 Judyta 

Zamów lub kup czasami nowe danie lub wypróbuj nowy przepis kulinarny świat jest pełen pysznych smaków tak różnorodnych i szkoda byłoby ograniczać się do tych kilku, które są naszymi, ulubionymi i które znamy z na przykład z polskiej kuchni. Mamy nadzieję, że dzięki temu poszerzy cię swoje kulinarne horyzonty, a może znajdziecie kolejnych ulubie? 

00:09:30 Sebastian S. 

A jeśli nie jesteście za poprawionymi w boju szefami kuchni i potrzebujecie nieco inspiracji pomocy w utrzymaniu właściwej diety, to pomyślcie o skorzystaniu z cateringu dietetycznego. 

00:09:42 Sebastian S. 

Pamiętajcie, że nie musicie brać codziennej diety o wiele taniej wychodzi na przykład bardzo duża kaloryczność dostarczona jednorazowa możecie skorzystać z cateringów niestandardowe dni na przykład wtedy, gdy macie mało czasu. 

00:09:58 Sebastian S. 

Oczywiście nie musicie jeść posiłków oznaczonych jako śniadanie na śniadanie możecie zjeść nawet śniadanie na kolację. Taki sposób pomoże wam utrzymać odpowiednią dietę. 

00:10:08 Sebastian S. 

Pozwoli wam na dużą różnorodność, jeśli chodzi o posiłki, ponieważ każdego dnia będziecie mieć co innego, więc nie znudzi wam się tak szybko. 

00:10:18 Sebastian S. 

Jedzenie taki catering dietetyczny jest też o tyle fajny, że dostajecie gotowe Dania, więc cały czas, który musielibyście poświęcić na przygotowanie tych posiłków po prostu odpada z naszej strony. 

00:10:30 Sebastian S. 

Możemy też dodać, że w Wielkiej Brytanii używamy serwisu Hello fresh takich przepisów w pudełkach, czyli dostajemy przepis na konkretny dzień i wszystkie składniki potrzebne do jego przygotowania razem z instrukcją. I to też jest bardzo fajny sposób na to, aby oszczędzić czas podczas gotowania. 

00:10:49 Sebastian S. 

Robienia zakupów i przygotowywania posiłków. 

00:10:53 Sebastian Ch. 

Wskazówka numer 10 Oddychaj nosem, zawsze, kiedy tylko możesz, bardzo często oddychamy ustami z nawyku, jednak nasze usta nie są stworzone do oddychania, ale do innych czynności na przykład do jedzenia czy mówienia. Nasz nos jest natomiast stworzony do oddychania, a tym samym oczyszczania nawilżania i ogrzewania powietrza, które. 

00:11:20 Sebastian Ch. 

Wdychamy, jeśli oddychamy nosem, mamy mniejsze ryzyko. Na przykład zarażenia się czymś, ponieważ powietrze, które przechodzi przez nos jest lepiej filtrowany. 

00:11:32 Sebastian Ch. 

Gdy oddychamy nosem, zmniejszamy ryzyko tego, że będziemy na przykład chrapać w nocy. Utrwalamy w sobie nawyk oddychania nosem, który sprawia, że nawet w nocy być może częściej będziemy wykorzystywać go do oddychania. 

00:11:48 Sebastian Ch. 

Justa ponadto oddychanie nosem zamiast ustami, szczególnie w okresie dzieciństwa, może być nawet wpływ na zmianę kształtu twarzy. Ogólnie uznaje się, że oddychanie nosem jest po prostu o wiele zdrowszą opcją i aby oddychać nosem, powinniśmy po prostu mieć świadomość tego, w jaki sposób oddycha. 

00:12:10 Sebastian Ch. 

I zawsze korygować się, kiedy zauważymy, że nawykowo oddychanie ustami. 

00:12:16 Judyta 

Zastanówcie się, jakie produkty do swojego domu możecie kupić w dużych hurtowych, rodzinnych opakowaniach. Są to na przykład środki czystości albo produkty sypkie, jak makarony czy ryż. 

00:12:30 Judyta 

Wtedy możecie zamówić je przez Internet, bo większe pojemności najczęściej wychodzą taniej niż standardowe opakowania. Oszczędzamy w ten sposób czas także, bo po pierwsze nie musimy pamiętać za każdym razem na zakupach o ich uzupełnienie. 

00:12:46 Judyta 

A po 2 robimy taki duży zakup raz na kilka miesięcy, a może nawet rok. 

00:12:53 Sebastian S. 

Pijcie wodę, dużo i regularnie, gdy przyjmujemy odpowiednią ilość wody, to nasz organizm działa po prostu lepiej. Jesteśmy mniej zmęczeni, nasza odporność ma się lepiej, tak samo jak nasze samopoczucie z własnego doświadczenia możemy powiedzieć, że gdy z judytą nabyli. 

00:13:13 Sebastian S. 

Specjalne butelki do picia wody im stawiamy je obok siebie przy naszych komputerach. Gdy pracujemy, to nagle się okazuje, że wypijamy 2 do 3 takich butelek dziennie i nasze samopoczucie faktycznie jest lepsze, a nawet zauważyliśmy, że śpi nam się lepiej. 

00:13:30 Sebastian Ch. 

Kolejna wskazówka, choć szybko. 

00:13:34 Sebastian Ch. 

Po prostu zamiast spacerować, zamiast przemieszczać się powoli. 

00:13:40 Sebastian Ch. 

Postaraj się iść bardzo szybko. Dzięki temu może poprawić się twoje zdrowie, ponieważ szybkie chodzenie jest jak delikatny trening. Kardio na pewno przy nim będziesz mieć o wiele większe tętno niż przy zwykłym chodzeniu wolnym. Tak samo chodzenie szybko może zaoszczędzić ci czas i choć wydaje się to mało, to gdy na przykład wracasz z pracy i zamiast 25 minut będziesz wracać przez 20 minut, to jest to ledwo 5 minut. 

00:14:10 Sebastian Ch. 

Lecz pomnóż to na przykład przez 200 pracujących dni w roku i nagle okaże się, że zaoszczędzisz na tym nawet kilkanaście czy kilkadziesiąt godzin. 

00:14:20 Sebastian Ch. 

Oczywiście chodzenie szybko może sprawić, że bardziej się spocisz, dlatego gdy na przykład idziesz do pracy w koszuli, możesz chodzić wolno, ale gdy już wracasz do domu, gdy jest wieczór i nie długo zamierzasz się umyć, postaraj się przyspieszyć swoje tempo chodzenia. 

00:14:36 Judyta 

W Weekend Rób listę rzeczy do zrobienia w przyszłym tygodniu wpisz na nią wszystkie obowiązki i zadania zawodowe, domowe, rozrywkowe, pielęgnacyjne, towarzyskie, jakie tylko przyjdą ci do głowy i Podziel je na dni. 

00:14:53 Judyta 

Takie planowanie nauczyciel lepszego zarządzania swoim. Czasem zauważysz, jakie aktywności trwają dłużej, niż ci się wydaje. O niczym nie zapomnisz, a skreślanie rzeczy z tej listy daje ogromną satysfakcję i motywację. 

00:15:09 Judyta 

Do faktycznego osiągania swoich celów. 

00:15:12 Judyta 

Takie planowanie przydaje się szczególnie w dni, kiedy czujesz, że masz dużo na głowie i wręcz czujesz się przytłoczony. Czy przytłoczona nadmiarem obowiązków. 

00:15:22 Judyta 

Po pierwsze możemy sobie uch systematyzować te rzeczy, które mamy do zrobienia, a po 2 kiedy mamy na przykład wolne 15 minut, możemy sprawdzić, które zadanie na liście zajmuje 15 minut i je zrobić. 

00:15:36 Sebastian S. 

W natłoku spraw do załatwienia rzeczy do zrobienia i życia do ogarnięcia. Warto zwolnić na chwilę. 

00:15:43 Sebastian S. 

Życie w ciągłym biegu jest wyczerpujące i stresujące. Każdy potrzebuje czasami naładować akumulatory. Możesz na przykład usiąść w ławce na parku, podczas gdy wracasz z pracy do domu i obserwować ptaki albo przechodzących ludzi, oddychając głęboko przez kilka minut. 

00:16:03 Sebastian S. 

Takie ćwiczenie wyciszy nasze myśli i uspokoi umysł. Jeżeli będziecie praktykować takie wyciszenie regularnie, to już po kilku dniach zauważycie, że nawet w sytuacjach stresowych. 

00:16:15 Sebastian S. 

Jesteście dużo bardziej spokojni? 

00:16:18 Sebastian Ch. 

Dokonaj raz na jakiś czas rewizji spożywanych w internecie treści mówi. 

00:16:24 Sebastian Ch. 

Inaczej warto raz na jakiś czas na spokojnie bez emocji zastanowić się, czy subskrybowane kanały, obserwowane profile i czytane strony wnoszą pozytywną długoterminową wartość w nasze życia. A czy nie są to przypadkiem tylko proste, nic nie zmieniające. 

00:16:45 Sebastian Ch. 

Te ostatnie wydają się dla nas ważne, ponieważ bardziej oddziałują na układ nagrody. Jednak jeśli podejdziemy do tego na chłodno, może okazać się, że nie są nam w ogóle potrzebne. 

00:16:57 Sebastian Ch. 

Mówiąc jeszcze innymi słowami, raz na jakiś czas na przykład co pół roku przejrzyjmy wszelkie obserwowane treści strony, na które najczęściej wchodzimy i zdecydujmy w miarę możliwości bez nadawania im wartości emocjonalnej. Czy one naprawdę są nam potrz? 

00:17:16 Sebastian Ch. 

Być może marnujemy dziennie nawet 3, 5 czy 6 godzin na przeglądanie treści, które z czasem nie będą kumulować się w niej z wartościowego nie będą poprawiać naszej wiedzy, nie dadzą nam lepszych kompetencji, a więc negatywnie wpłyną na naszą przyszłość. Możesz to zmienić. 

00:17:35 Judyta 

Kiedy przeglądasz sklepy internetowe? Serwisy sprzedażowe to po dodaniu rzeczy do koszyka poczekaj przynajmniej 24 godziny przed zakupem. To pozwoli ci na upewnienie się czy na pewno potrzebujesz danego produktu, a nie tylko skusiłeś, czy skusiłaś się na skuteczny marketing? 

00:17:54 Judyta 

Takie świadome zakupy po pierwsze oszczędzają nasze pieniądze, a po 2 pozwalają kupować rzeczy, z którymi jest duża szansa, że się polubimy i że będą nam faktycznie potrzebne. 

00:18:08 Sebastian S. 

Używaj silnych haseł różnych do każdego serwisu, najlepiej tych wygenerowanych z generatora. Rób również kopie zapasowe ważnych danych Zapisz w jednym bezpiecznym miejscu. 

00:18:19 Sebastian S. 

Najważniejsze informacje elektroniczne, na przykład listę kont bankowych to naprawdę zwiększa bezpieczeństwo i w razie problemu może zaoszczędzić wiele godzin stresującej. 

00:18:30 Sebastian S. 

Pracy ze swojej strony mogę polecić aplikację last pass, w której ja osobiście przechowuję ważne i takie delikatne dane, a hasło które tam mam jest tak długie, że nawet mnie zajęło całkiem sporo czasu, żeby je zapamiętać. Natomiast wiem, że moje hasła oraz wrażliwe dane są bezpieczne. 

00:18:53 Sebastian S. 

Z judytą również odrobiliśmy lekcje i jesteśmy osobami, które już robią backup, ponieważ sami straciliśmy dane z judytą, również korzystamy z aplikacji i Cloud i mamy backup wszystkich naszych danych na komputerach. Już raz nam to uratowało skórę, dlatego gorąco polecamy zainteresować się takimi usługami. 

00:19:14 Sebastian Ch. 

Spróbuj traktować wszelkie trudności, jak trening z każdej, jak to się często nazywa porażki. Zapisuj lekcję lub wnioski w pozytywnej. 

00:19:25 Sebastian Ch. 

W formie zrób sobie do tego oddzielny zeszyt lub całą bazę. Przykładowo, jeżeli coś nam nie wyjdzie na przykład bardzo mocno ze stresujemy się na jakimś wystąpieniu publicznym i walniemy jak łódź. 

00:19:40 Sebastian Ch. 

Głupotę starajmy się nie traktować tego jako najgorszą porażkę w życiu, ale pomyśleć, że to był trening, że było to coś, co ma sprawić, że będziemy lepsi później. 

00:19:54 Sebastian Ch. 

Dlatego z takiego wydarzenia zanotuj sobie informację. Potrzebuję być lepszy w wystąpieniach publicznych. W związku z tym zrobię to to to i tamto na przykład pójdę do klubu to 8 sters lub zacznę nagrywać w całoś na kamerę. 

00:20:10 Judyta 

Masz rzeczy, których nie używasz, ale myślisz, że jeszcze mogą się przydać. 

00:20:16 Judyta 

Spakuj je w pudło Napisz lub naklej na pudle datę ich spakowania i wynieść do miejsca, które go zbyt często nie odwiedzasz. 

00:20:24 Judyta 

Na przykład do piwnicy albo na strych, jeśli pojawi się potrzeba, to po prostu je wyjmiesz. Ich użyjesz. Jeżeli jednak minie rok od spakowania, a rzeczy pozostaną nieużyty. 

00:20:37 Judyta 

To jest to dobry sygnał, że możesz je oddać lub wyrzucić. 

00:20:41 Sebastian S. 

Świadomie dobieraj ludzi w swoim otoczeniu. Zwracaj uwagę na to, jak czujesz się w towarzystwie innych i czy ich towarzystwo sprawia, że czujesz się lepiej lub gorzej. Jeśli możesz unikać kontaktów z osobami, które sprawiają, że czujesz się gorzej, to warto to zrobić. 

00:20:58 Sebastian Ch. 

Wskazówka numer 20. 

00:21:01 Sebastian Ch. 

Kup pistolet do masażu. Jest to bardzo proste narzędzie, które może pomóc ci pozbyć się różnych spięć bólów i jego używanie jest po prostu niezwykle relaksujące. 

00:21:14 Sebastian Ch. 

Takie pistolet do masażu kosztuje zazwyczaj kilkaset złotych i jest to raczej mniejsze niż większe kilkaset złotych, chociaż oczywiście pistolety dobrych firm mogą być o wiele droższe. Jest to jednak inwestycja, która jest warta swojej ceny, ponieważ możemy po prostu zrelaksować się. 

00:21:33 Sebastian Ch. 

Czyli jego użyciu. 

00:21:34 Sebastian Ch. 

Szczególnie, jeżeli mamy tendencję do na przykład spiętych mięśni okolic karku, taki pistolet również świetnie nada się na prezent dla kogoś. 

00:21:43 Judyta 

Jeśli programisty snujesz i Odwlekasz rozpoczęcie zadania ustaw timer na godzinę i umów się ze sobą, że tylko przez tę godzinę nie robisz nic innego, choćbyś miał lub miała patrzeć w pusty monitor. 

00:21:58 Judyta 

Po kilku minutach noda będzie gorsza niż robienie swojego zadania i jest duża szansa, że po tej godzinie wciągniesz się na tyle, że będziesz chcieć kontynuować pracę i ją skończ. 

00:22:11 Sebastian S. 

Nie lekceważ wpływu otoczenia na swoje samopoczucie. Zapanuj nad porządkiem wizualnym w swoim domu. To ile bodźców do nas dociera. 

00:22:19 Sebastian S. 

Każdego dnia wpływa na poziom zmęczenia i stresu. Poczucie przytłoczenia czy możliwość koncentracji. Ja Jestem taką osobą, która jest bardzo wrażliwa na bodźce, które docierają do mnie z różnych stron, czy to wizualne, czy to drzwi. 

00:22:35 Sebastian S. 

Czy to nawet jeżeli chodzi o takie sensoryczne typu dotyk? Dlatego organizuję swoje życie w taki sposób, żeby miały one jak najmniej rozpraszający czy stresujący dla mnie wpływ i zauważyłem, że gdy świadomie staram się tym sterować, to jakość mojego życia znacząco się polepszyła. 

00:22:55 Sebastian Ch. 

Śpi w zatyczkach do uszu, nawet jeśli masz stosunkowo cicho, to wspaniała w zatyczkach do uszu może znacząco poprawić jakość twojego s. 

00:23:05 Sebastian Ch. 

No oczywiście przez pierwsze kilka tygodni trzeba się do tego przyzwyczaić. Zatyczki być może będą cię uwierać, będą być może wypadać i bardzo często będzie tak, że będziesz zasypiać w zatyczkach, a budzić się bez nich. Jednak po pewnym czasie, gdy się do nich przyzwyczaisz, będziesz spać w naprawdę całkowitej ciszy. 

00:23:26 Sebastian Ch. 

Nawet jeżeli wydaje ci się, że śpisz dobrze i nic cię nie rozbudza, może okazać się, że od czasu do czasu ktoś gdzieś stuknie czy za oknem przejedzie karetka, a ty świadomie nie zauważysz tego, że się rozbudziłaś lub rozbudziłaś spanie w zatyczkach do uszu sprawi, że sen będzie bardziej głęboki bez większych wybudzeń, a to może po prostu poprawić jakość twojego snu. Być może będziesz się po prostu lepiej wysypiać. 

00:23:55 Judyta 

Skorzystaj z magii trybu samolotowego w swoim smartfonie poproś domowników, aby ci nie przeszkadzali w określonym czasie i wykorzystaj go na pracę relaks czy cokolwiek innego, mając świadomość, że nic nas nie rozproszy, możemy się w pełni oddać danej czynności, którą chcemy wykonać. 

00:24:17 Sebastian S. 

Kolejna wskazówka na naszej liście jest Z kategorii wagi ciężkiej, ale jest to taka wskazówka, która akurat w moim przypadku, bo mówię tu z własnego doświadczenia. 

00:24:27 Sebastian S. 

Zmieniła moje życie diametralnie na lepsze. Mianowicie mówię tutaj o korzystaniu z usług psychoterapeuty lub psychologa, fizjoterapeuty, trenera personalnego. Może to być też analiza kolorystyczna lub dietetyka. Ja osobiście korzystałem z usług psychoterapeuty przez ponad rok. 

00:24:47 Sebastian S. 

I to, jak moje życie się zmieniło na lepsze jest nie do przecenienia, dlatego jeżeli jesteś osobą, która boryka się z jakimiś trudnościami w swoim życiu i nie potrafi sobie do końca z tym poradzić, warto jest umówić się na spotkanie, na przykład psychoterapeutą czy Psychoterapeutką i po prostu porozmawianie. Bardzo często osoba 3, która nie jest w żaden sposób emocjonalnie czy historycznie związana z jakąś sytuac. 

00:25:18 Sebastian S. 

Potrafi mieć wgląd, do którego my ze względu na to przywiązanie emocjonalne nie mamy dostępu. Moim zdaniem jest to najlepsza inwestycja w siebie, która na pewno się opłaci. 

00:25:30 Sebastian Ch. 

Noś przy sobie 2 portfel, w którym będzie tylko gotówka i jeden dokument. Jeżeli z jakiegoś powodu zgubisz portfel, nie stracisz wtedy wszystkich dokumentów. 

00:25:43 Sebastian Ch. 

Bardzo często nosimy w portfelu wszystkie dokumenty, jakie tylko mamy, a później, gdy na przykład tu ktoś nam go. 

00:25:52 Sebastian Ch. 

Ładnie będziemy mieli duży problem, żeby wyrobić sobie nowe dokumenty. Jeżeli weźmiemy nowy portfel, wrzucimy tam tylko na przykład prawo jazdy, trochę gotówki i ewentualnie kartę płatniczą. To ta zguba będzie mniej bolesna. 

00:26:08 Judyta 

Zjadaj słonia łyżeczkami, jeśli przed tobą duży, ale nie pilny projekt na przykład własny podcast albo nauka języka obcego, to wyznacz sobie regularny czas na robienie danej czynności na przykład 30 minut dziennie przez 5 dni w tygod. 

00:26:26 Judyta 

Fakt, że coś wymaga dużo czasu, jest przytłaczający, ale czas i tak upłynie, jeśli zwlekasz, nigdy tego nie zrobisz, nigdy nie zaczniesz, jeśli zaczniesz dzisiaj, to minie rok 2 albo kilka, a praca zostanie wykonana. 

00:26:44 Sebastian S. 

Odkrywaj swoje pasje, każdy z nas ma rzeczy, które uwielbia robić i które sprawiają nam radość. Jeśli jeszcze nie odkryłeś, czy nie odkryłaś swojej pasji, to próbuj różnych rzeczy, aż odkryjesz, co sprawia, że rano budzisz się pełny czy pełna ekscytacji i już Nie możesz się doczekać, by zrobić właśnie tę rzecz. 

00:27:04 Sebastian Ch. 

Zapisuj codziennie wieczorem myśl dnia, czyli coś najciekawszego, czego dowiedziałeś lub dowiedziałaś się danego dnia? Może to być Cytat luźna myśl, wniosek z rozmowy i tym podobne. 

00:27:19 Sebastian Ch. 

Oczywiście taka myśl dnia może być więcej niż jedna. Do czego to służy, gdy zbierzesz ich wystarczająco dużo, możesz wrócić kiedyś do dnia na przykład sprzed 100 czy 200 dni i zobaczyć, co wtedy ciebie zainspirowało. 

00:27:35 Sebastian Ch. 

2 kwestia jest taka, że jeżeli wyrobisz w sobie nawyk zapisywania takiej codziennej myśli dnia, to będzie już bardziej uważny i będziesz bardziej obserwować przy różnego rodzaju cytaty, inspiracje i wskazówki, które wyczytasz lub które usłyszysz w ciągu dnia skłania to do większej uważności. 

00:27:56 Judyta 

Jeśli masz stojącą pracę lub dużo chodzisz, zainwestuj w swój komfort i kup żelowo wkładki do butów dla biegaczy. Duża zmiana. 

00:28:06 Sebastian S. 

Zaplanuj swój czas tak, aby na przykład przez godzinę czy pół godziny dziennie pobyć samemu ze sobą i zrobić coś dla siebie, zrobić coś, co pozwoli wam odpocząć, oderwać myśli dobrym sposobem, aby to osiągnąć, jest na przykład rysowanie są dostępne takie gotowe arkusze do rysowania w. 

00:28:28 Sebastian S. 

W których trzeba tak jak kiedyś robiliśmy, to będąc dziećmi w przedszkolu, trzymać kolory w liniach i można robić bardzo piękne rysunki. 

00:28:38 Sebastian S. 

Jest to ćwiczenie bardzo odprężające, na które można poświęcić dosłownie kilka minut dziennie, a po kilku takich sesjach będziemy mieć całkiem fajny rysunek, który nawet jeżeli wam się bardzo spodoba, można oprawić, powiesić na ścianie i cieszyć się jego widokiem. Ale najważniejsze to to, że będziecie mieć czas na odpoczynek dla waszego umysłu. 

00:28:59 Sebastian Ch. 

Wyjdź na spacer rano zaraz po wstaniu z łóżka. 

00:29:04 Sebastian Ch. 

Inaczej mówiąc, wstań, ubierz się umyj twarz lub dokonaj jakiejkolwiek porannej toalety, jaką masz w swoim zwyczaju i pierwszą rzecz, jaką wykonaj to wyjście na spacer. 

00:29:19 Sebastian Ch. 

Dlaczego jest to świetne ze względu na to, że może regulować nam rytm dobowy, jeżeli będziemy widzieć wschodzące słońce lub wyjdziemy, a będzie już całkiem widno, to sprawi, że będziemy mieli więcej energii w ciągu dnia. 

00:29:34 Sebastian Ch. 

Ponieważ kontakt z dobrym oświetleniem z rana może zadziałać trochę jak kawa. 

00:29:41 Sebastian Ch. 

Jedną kwestią jest to, że jeżeli, że jeżeli wyjdziemy na spacer rano, to zażywamy podstawowej aktywności fizycznej, natomiast spacer jest czymś, co zdecydowanie nas za bardzo nie zmęczy. 

00:29:55 Sebastian Ch. 

Dlatego też unikniemy spadków energii, jakich moglibyśmy doświadczyć, gdybyśmy ćwiczyli bardzo intensywnie. Może to być też dobry nawyk, żeby albo tak jak było w jednej z poprzednich wskazówek, wyjść na spacer bez żadnej elektroniki. 

00:30:12 Sebastian Ch. 

Albo inaczej na przykład posłuchać w tym czasie pod. 

00:30:16 Judyta 

Na czas wymagającej skupienia pracy zostawiaj swojego smartfona w innym pokoju. Ta łatwość, z którą możemy po niego sięgnąć, sprawia, że pokusa zajęcie naszych myśli i łatwym skontrolowanie m jest bardzo duża i bardzo często kończymy właśnie z Królujący bez zastanowienia się długimi minutami. Zamiast skupić się na tym, co mamy do zrobienia i szybko zakończyć dane obowiązek czy dane za. 

00:30:44 Sebastian S. 

Nie wszystkie błędy, które popełniamy w życiu, są jakąś lekcją, która ma nas czegoś nauczyć. Jeżeli wyciągniemy właściwe wnioski i właściwe lekcje z tych błędów, to będziemy w stanie się rozwijać jako ludzie. Natomiast jeżeli będziemy powtarzać błędy raz po raz, to każda taka powtórka jest już świadomą decyzją. 

00:31:07 Sebastian Ch. 

Wskazówka numer 37 jest banalna, ale być może się naprawdę przyda. Powiedz czasem swojej mamie lub tacie. 

00:31:18 Sebastian Ch. 

Że ich kochasz? 

00:31:19 Sebastian Ch. 

Po prostu zadzwoń do nich. Napisz im wiadomość. Zadzwoń do swojej babci, powiedz komukolwiek Bliskiemu, że ich kochasz, że są dla ciebie. 

00:31:31 Sebastian Ch. 

Nawet jeżeli nie masz z nimi bardzo dobrej relacji, to tego typu powiedzenie może poprawić tę relacje. Przyznajmy przed sobą, że gdy jesteśmy dorośli, to naprawdę rzadko mówimy te słowa, w szczególnie w stosunku do swoich rodziców. Warto jednak trzymać dobre więzi rodzinne. 

00:31:51 Judyta 

Czy wiesz, że możesz na swoim smartfonie korzystać z lżejszych wersji aplikacji mediów społecznościowych? 

00:31:59 Judyta 

Takich z ograniczoną funkcjonalnością dzięki temu, że nie mamy różnych dodatkowych funkcji, które zabierają nas czas i również pochłaniają naszą uwagę, jest większa szansa, że będziemy korzystać z mediów społecznościowych w rozsądnym czasie. 

00:32:19 Sebastian S. 

Tu i swojego smartfona, włóż kartkę z napisaną grupą krwi informacjami o przyjmowanych lekach i osobie kontaktowej. Jeżeli ktoś z was cierpi na jakąś przewlekłą chorobę. 

00:32:31 Sebastian S. 

I coś, by wam się stało, to służby medyczne będą w stanie udzielić wam właściwej pomocy szybciej, ponieważ będą miały informacje o tym, jaka choroba czy dolegliwość was trapi oraz jakie leki regularnie przyjmujecie. 

00:32:45 Sebastian S. 

Można też dopisać informację o kontakcie, w razie gdyby telefon się zgubiło. A jeśli jakaś dobra duszyczka znalazłaby ten telefon, to miałaby kontakt do osoby, której mogłaby wasz telefon wam od. 

00:33:01 Sebastian Ch. 

Wskazówka numer 40, jeśli powtarzasz okresowa na przykład co rok jakąś złożoną uczynność, rozpisz sobie szczegółową procedurę robienia. Tego może to być na przykład montaż wideo, składanie rozliczenia podatku dochodowego, coroczne podsumowanie w pracy czy przygotowanie czegoś na coroczne święta. Wydaje się to dość ban. 

00:33:26 Sebastian Ch. 

Jednak czy nie zdarza ci się, że gdy robisz coś rzadko, to trochę zapominasz? W jaki sposób się dobrze do tego przygotować? 

00:33:33 Sebastian Ch. 

Czy nie zdarza się, że na ostatnią chwilę szukasz w Internecie, gdzie co było, a potem i tak robisz to w inny sposób? 

00:33:40 Sebastian Ch. 

Jeśli rozpisze już dokładną, szczegółową procedurę w jakiś sposób wykonywać jakąś czynność, to po prostu raz na jakiś czas możesz do niej zajrzeć i zrobić daną czynność. Bardzo dobrze z uwzględnieniem ewentualnych błędów i wniosków, jakie zanotowały zanotowała św. 

00:33:58 Sebastian Ch. 

Podczas ostatniego razu. 

00:34:00 Judyta 

Jeżeli zależy ci na efektywności, to poświęć chwilę na to, żeby swoje zadania i czynności przemyśleć w kontekście tego, jak wygląda proces ich tworzenia i które kroki w tym procesie są najsłabsze. 

00:34:17 Judyta 

I warto je poprawić. To mogą być kroki, które na przykład zbyt mocno angażują wasz czas albo wysiłek włożony w ich wykonanie może zostać w łatwy sposób zminimalizowany na przykład przez automatyzacja. 

00:34:34 Sebastian S. 

Słuchaj, audiobooków, jeżeli nie masz czasu czytać książek, a chcesz poznawać fantastyczne historie i piękne światy, które są zapisane na kartach książek, to korzystanie z aplikacji takich jak audioteka, storytel mpe go może być świetnym rozwiązaniem dla ciebie audiobooków możesz słuchać podczas jazdy tramwajem do pracy, spacerów, biegania, prasowania czy zmywania naczyń. Tak naprawdę jest bardzo dużo różnych czynności, podczas których można słuchać książę. 

00:35:07 Sebastian S. 

Niektóre z audiobooków są naprawdę arcydziełami, jeżeli chodzi o produkcję, chyba najlepszym przykładem jest saga Wiedźmina, która została nagrana w genialny sposób. 

00:35:19 Sebastian S. 

Jest to po prostu nagranie, który jest podzielony na aktorów. Są różne osoby, które czytają do tego są dograne dźwięki otoczenia. 

00:35:28 Sebastian S. 

Sprawia to, że w zasadzie czujemy się tak, jakbyśmy byli tam razem z bohaterami i przeżywali te wszystkie przygody. Naprawdę magia. 

00:35:36 Judyta 

Ja mogę dodać tylko, że wyznacznikiem tego, jak świetnie jest zrobiona ta saga o wiedźminie jest to, że ona nie została dokończona. 

00:35:44 Judyta 

Nie wszystkie książki zostały nagrane i jedna Facebooku grupa ludzi, którzy się mentalnie wspierają w oczekiwaniu na to, kiedy powstaną kolejne tomy, ponieważ nie wiadomo, czy powstaną kolejne tomy, bo firma, która zajmowała się ich produkcją, niestety nie istnieje. Już nie istnieje. 

00:36:02 Sebastian Ch. 

Słodycze mogą bardzo skutecznie zepsuć nam. 

00:36:07 Sebastian Ch. 

No wie dlaczego tak jest. No cóż, słodycze mają smakować, a nie być stworzone z prostego w od tych składników. 

00:36:15 Sebastian Ch. 

Dlatego moją wskazówką dla ciebie jest to, aby zacząć robić słodycze samodzielnie w Internecie jest mnóstwo przepisów, które możesz wykorzystać, aby zrobić sobie dowolne batoniki w ofe elki, ciasta i inne cukier. 

00:36:34 Sebastian Ch. 

Zamiast cukru możesz skorzystać ze słodzika. Może to być na przykład ksylitol albo erytrol. Możesz również skorzystać z białka w proszku w PC lub w PI. Te zazwyczaj mają już słodzik, więc jeżeli użyjesz ich zamiast cukru, twoje samodzielnie zrobione słodycze mogą być zarówno bardzo smaczne i jak i wysokobiałkowe. Jeżeli wykonujesz je samodzielnie, masz dużo lepszą kontrolę nad użytymi składnikami. 

00:37:04 Sebastian Ch. 

A do tego możesz wykonać takie słodycze, które są odpowiednie właśnie dla ciebie. 

00:37:10 Sebastian Ch. 

Możesz dodać do nich więcej węglowodanów. Jeżeli zależy ci na produktach, które będą wysokokaloryczne, jeżeli aktualnie jesteś na redukcji, chcesz zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej, stwórz słodycze, które będą miały mniej węglowodanów mniej tłuszczu, ale za to więcej białka. 

00:37:29 Sebastian Ch. 

Dodatkowo takie samodzielne robienie słodyczy jest w pewnym sensie atrakcyjne, ponieważ czujesz, że masz kontrolę nad tym, co zrobisz, Możesz poczęstować swoich znaj. 

00:37:40 Sebastian Ch. 

Pokazując im, że dobre słodycze są do znalezienia nie tylko w sklepach, ale być może można je robić również samodzielnie, dbając o swoje zdrowie. 

00:37:51 Judyta 

Często marzymy o wielkich podróżach, na które niestety brakuje nam czasu, a przecież w podróżowaniu chodzi głównie o poznawanie nowych miejsc, odkrywanie nowych miejsc. 

00:38:03 Judyta 

I takie nowe miejsce, często mamy na wyciągnięcie ręki, dlatego nie warto rezygnować z mikro wycieczek z wcielania się w rolę turysty we własnym mieście i podróżowania szlakiem różnych zabytków czy pomników przyrody. 

00:38:19 Judyta 

Takie mikro wycieczki to mogą być też wypady za miasto albo do kolejnego miasta, które jest niedaleko od nas i właśnie odkrywaniu go nowymi oczami. 

00:38:31 Sebastian S. 

Na dnie w ciemnych zakamarkach naszej szafy trzymamy specjalną siatkę na zniszczone lub nie pasujące ubrania. 

00:38:38 Sebastian S. 

Pozwala nam to usunąć z widoku i z półek, na których trzymamy. Czy wieszaków, na których trzymamy nasze ubrania, których używamy na co dzień, tak aby po pierwsze zwolnić miejsce po 2, żeby. 

00:38:54 Sebastian S. 

Odłożyć te rzeczy, których już nie używamy i jeżeli nie zajdzie potrzeba, żeby do nich wrócić, żeby je na nowo założyć, to będzie to dla nas jasny sygnał, że jeżeli są one faktycznie zniszczone, to po prostu się ich pozbyć w jakiś odpowiedzialny sposób poddać ich odpowiedniemu risa i clintonowi. A jeżeli są to ubrania, które. 

00:39:15 Sebastian S. 

Nadal można nosić, ale my ich nie będziemy nosić, to można je sprzedać z 2 ręki i zarobić jeszcze kilka ekstra złotych. 

00:39:23 Sebastian Ch. 

Nie każdy z nas lubi podróżować, szczególnie jeśli jest to podróż autokarem, pociągiem czy samolotem. Dla wielu osób kojarzy się to z długim siedzeniem w fotelu i patrzeniem się na otoczenie, które oczywiście może się szybko znudzić. Niektórzy w tym czasie oglądają film, słuchają muzyki lub robią inne rzeczy. 

00:39:47 Sebastian Ch. 

Możesz ten czas jednak wykorzystać na zrobienie porządków możesz przykładowo uporządkować zdjęcia, które masz na swoim smartfonie lub laptopie. Możesz też na przykład uporządkować maile albo nadrobić z czytaniem artykułów. 

00:40:02 Sebastian Ch. 

Chodzi o to, aby w trakcie podróży wykorzystać ten czas, w którym siedzisz na zrobienie czegoś, co jest stosunkowo proste, nie wymaga zbyt dużego myślenia, ale jednocześnie wymaga uwagi i zajmuje trochę czasu. 

00:40:16 Judyta 

Sekretem do równego palenia się świeczek jest to, aby przy każdym paleniu roztopić wierzchnią warstwę wosku aż do brzegu. Niestety nie zawsze się to udaje, bo czasem musimy po prostu wyjść z domu i gasimy świeczkę, żeby nie pozostawiać zagrożenia pożarowego bez opieki. 

00:40:36 Judyta 

Natomiast jeżeli zdarzyło wam się to i dalej chcecie palić równo świeczkę, to tą warstwę wierzchnią wosku można roztopić za pomocą na przykład suszarki. 

00:40:45 Judyta 

Albo opalarki, czyli hit gana. 

00:40:49 Judyta 

I wtedy możemy dalej cieszyć się świeczką, z której nie pozostanie dużo wosku. 

00:40:53 Sebastian S. 

Jedną z moich małych życiowych radości jest to, że gdy rano wstaje i wchodzę do kuchni, żeby zrobić dla nas kawę, to widzę piękne puste blaty. 

00:41:03 Sebastian S. 

Pamiętam ten dzień, gdy judyta przyszła do domu i powiedziała, Chodź, Schowamy Wszystko, co mamy na blatach w kuchni. No bo jak w każdej kuchni mieliśmy czajnik toster, jakieś miskę z owocami jeszcze 1000 innych małych rzeczy zaczęliśmy rozglądać się po kuchni, gdzie można to Wszystko pochować. Znaleźliśmy miejsce dla każdej z tych rzeczy i powiem wam. 

00:41:25 Sebastian S. 

Że różnice jaką to robi, gdy wchodzimy do kuchni, która ma puste blaty i ten wizualny porządek, który nas tam spotyka, jest naprawdę fantastyczny. 

00:41:36 Sebastian S. 

Od razu czujemy się, że zrobienie czegokolwiek w tej kuchni, przygotowanie posiłku, zrobienie kawy czy kanapki nie musimy zaczynać od zrobienia sobie miejsca uporządkowania przestrzeni. 

00:41:48 Sebastian S. 

Czy umycia noża czy deski po prostu Wszystko jest tam gdzie trzeba, a my możemy od razu przystąpić do pracy. To znacznie ułatwia cały proces i powoduje, że podchodzimy do tego bardziej entuzjastycznie. 

00:42:03 Sebastian Ch. 

Jeśli masz kłopoty z regularnym oszczędzaniem, to możesz zaraz po otrzymaniu pieniędzy z wypłaty przelać część na konto oszczędnościowe i potraktować te pieniądze jako wydane. 

00:42:16 Sebastian Ch. 

Mówiąc inaczej, najpierw zapłać sobie, a później wydawaj na inne rzeczy. Jeżeli otrzymasz jakąś kwotę, to na przykład 5 czy 10% tej kwoty od razu odłóż dopiero później z reszty z tego co zostanie wydawaj. Ma to szczególnie ważne znaczenie dla osób, które regularnie wydają Wszystko, a na koniec miesiąca już nic nie zostaje. 

00:42:41 Sebastian Ch. 

Pamiętaj, że jeśli masz odłożoną tak zwaną poduszkę finansową, to możesz poczuć się o wiele bardziej bezpiecznie. Możesz poczuć o wiele większą niezależność i swobodę w naszym życiu. 

00:42:53 Sebastian Ch. 

Niestety, czasami zdarzają się sytuacje, w których musimy chociaż byśmy tego bardzo nie chcieli. Nagle wydać więcej pieniędzy na coś, co się na przykład zepsuło. 

00:43:04 Sebastian Ch. 

W takim przypadku lepiej nie polegać na pożyczkach, tylko mieć odłożoną poduszkę bezpieczeństwa, która właśnie do tego nam się przyda. 

00:43:13 Sebastian Ch. 

I jak to się mówi, uratuje nasz. 

00:43:16 Sebastian S. 

I już ostatnia wskazówka na naszej liście, czyli 50 to zasada 2 minut. O co chodzi? Jeżeli jesteście w trakcie wykonywania jakiejś pracy i przychodzi nagle jakieś. 

00:43:28 Sebastian S. 

Zgłoszenie coś trzeba zrobić, ktoś coś od was chce tu i teraz nagle to jeżeli wykonanie tej czynności zajmie mniej niż 2 minuty. 

00:43:37 Sebastian S. 

To wykonajcie tą czynność od razu zróbcie to, o co ktoś was prosi tu i teraz 2 minuty. Jest to taki okres czasu, z którym jeszcze nie zdążycie wybić się z rytmu, robienia tego, co aktualnie robicie, będzie wam łatwo wrócić z powrotem do tego stanu skupienia, w którym byliście jednocześnie nie dokładając sobie kolejnego zadania do listy rzeczy do z. 

00:44:00 Sebastian S. 

Zrobienia natomiast jeżeli coś zajmie wam więcej niż 2 minuty, wtedy możecie powiedzieć, że przykro mi, teraz nie mogę, nie mam czasu, Jestem czymś zajęty i zaplanować wykonanie tej czynności w dogodnym terminie dla was i dla tej 2 osoby tak aby nie zaburzyć waszego rytmu pracy i koncentracji nad wykonywanym zadania. 

00:44:24 Sebastian Ch. 

Mamy nadzieję, że podobały wam się te wskazówki z inspiracje i złote Rady, o których powiedzieliśmy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie ze wszystkich skorzystacie, ale jeżeli wśród tych 50 będzie chociaż jedna, z której ktoś z was skorzysta, to właśnie to było celem naszego odcinka. 

00:44:45 Judyta 

Dziękujemy, że byliście z nami? 

00:44:47 Sebastian S. 

Korzystając z okazji, pragniemy również podziękować wszystkim osobom, które wzięły udział w naszym lajwie podcasty dla wośp oraz wszystkim, którzy dokonali wpłat do naszej podcastowy skarbonki. 

00:45:01 Sebastian S. 

Udało nam się zebrać ponad 31000 zł, co było naszym celem na ten rok i za to wielki szacun i wielkie dzięki. 

00:45:10 Judyta 

Dobrego dnia szufla. 

00:45:15 Sebastian Ch. 

To już Wszystko dziękuję, judyto dziękuję sebastianie, za to, że wzięliście udział, że zrobiliśmy razem naprawdę ciekawy odcinek Odc. 

00:45:29 Sebastian Ch. 

Ja troszeczkę wyłamię się jeszcze na koniec i powiem wam, bo już teraz dogrywam to dopiero po naszej rozmowie wspólnej także Jestem już teraz sam i powiem wam teraz jeszcze 51 wskazówkę, dobrą radę, inspiracje. No tutaj chyba zostaniemy przy dobrej Radzie. Moja 51 wskazówka jest taka zasób skry. 

00:45:53 Sebastian Ch. 

Mój podcast razem lepiej no serio akurat i judyta i Sebastian to są o tyle pozytywni. Ciekawi ludzie, że każda osoba, która interesuje się poprawą jakości swojego. 

00:46:08 Sebastian Ch. 

Życia wyciągnie od nich coś dobrego. Także to była właśnie moja 51 wskazówka. Nie będę przedłużał, bo odcinek jak zazwyczaj wyszedł całkiem długi. Zachęcam do przesłuchania pozostałych odcinków mojego podcastu. Jeśli jeszcze nie masz ich za sobą, a jeśli możesz to do podzielenia się tym lub innymi odcinkami podcastu na zdrowie, na przykład ze swoimi znajomymi czy rodziną. 

00:46:38 Sebastian Ch. 

Całość czy zakończę standardowymi słowami do usłyszenia w kolejnym odcinku podcastu na zdrowie? Na razie cześć. 

Wróć do listy odcinków


Pozostałe informacje

Oprawa dźwiękowa:
Summer Nights by LiQWYD | https://www.instagram.com/liqwyd
Music promoted by https://www.free-stock-music.com
Creative Commons Attribution 3.0 Unported License
https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en_US
Special Agent None by Alexander Nakarada | https://www.serpentsoundstudios.com
Music promoted by https://www.free-stock-music.com
Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)
https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/
Montaż: Audacity
Mikrofon: Fifine K669B

Wróć do listy odcinków

Leave a Reply