Dlaczego Toastmasters? [Podcast Na Zdrowie #014]

wpis w: Podcast | 0

Opis: Toastmasters to organizacja non-profit, która łączy ponad 350 tys. członków na całym świecie. Podstawowym celem uczestniczenia w spotkaniach klubu jest nauka kompetencji miękkich, poprzez występowanie publiczne i podejmowanie wielu innych aktywności. Wraz z gośćmi mówimy o tym, jak przekłada się to na zwiększenie pewności i świadomości siebie, poprawia sposób komunikacji i relacje międzyludzkie, a w konsekwencji może znacząco poprawić jakość Naszego życia w niemal każdej sytuacji.

Podcast Na Zdrowie

Nagrania, dzięki którym Twoje zdrowie, jakość życia i efektywność osobista wznoszą się na jeszcze wyższy poziom

Słuchaj odcinka

Nie wiesz jak zacząć? Sprawdź poradnik: Jak słuchać podcastów, czym one są i dlaczego warto?

Słuchaj Podcastu na Youtubie

Słuchaj Podcastu w inny sposób

Aplikacje:: Anchor.FM | Spotify | Breaker | RadioPublic | Overcast | Google Podcasts

RSS: Anchor.FM

iOS: Apple Podcasts

Youtube: Podcast na Zdrowie

Pliki MP3: Pobierz

Słuchaj pliku MP3 bezpośrednio:

PNZ#014: Dlaczego Toastmasters? – Podcast Na Zdrowie

Źródła, linki i wzmianki

Goście

 • Justyna Bartnik – Facebook, Instagram
 • Adam Delor – WWW
 • Daniel Sijko
 • Bartosz Przybyś
 • Adam Wicher – Facebook
 • Beata Serafin – WWW
 • Piotr Toborek
 • Arleta Kuchta – WWW
 • Monika Pinkiert-Michałek – WWW, Facebook
 • Krzysztof Lepionka – WWW
 • Kasia Pianko-Szlachta – WWW

Wróć do listy odcinków


Transkrypt

Wersja surowa, z błędami

Sebastian 

Klub, Toews Masters czy ta nazwa mówi ci coś? Dla części osób pewnie jest to coś zupełnie nieznanego, niektórzy tylko o nim słyszeli, a dla innych to miejsce regularnych spotkań. Nieważne, do której grupy należysz, ten podcast jest dla ciebie. 

Sebastian 

Słuchasz podcastu na zdrowie podcastu, dzięki któremu twoje życie po prostu staje się lepsze i ja nazywam się Sebastian chudziak i życzę ci przyjemnego słuchania. To ust Masters to międzynarodowa organizacja non profit, która łączy kilkanaście 1000 klubów na całym świecie, a w nich ponad 350000 członków. I co w takim klubie się? 

Sebastian 

Jakkolwiek banalnie to nie brzmi. Przede wszystkim się mówi i słucha, a raczej uczy się występowania przed grupą osób dawania informacji zwrotnej i komunikowania się. 

Sebastian 

No, ale możesz pomyśleć, po co mi się uczyć występowania publicznego? Przecież ja nie, nie chcę być mówcą. Nie będę występował na konferencjach, a nie nagrywał podcastu. Więc po co? 

Sebastian 

Otóż umiejętności, których uczysz się w ten sposób są wykorzystywane przez każdego człowieka do wszelkich interakcji międzyludzkich. To znaczy, że to, czego nauczysz się w toastmasters, przyda ci się zawsze, gdy będziesz na przykład z kimś rozmawiać. 

Sebastian 

Czy to zwykłe spotkanie ze znajomymi, czy rozmowa z partnerem, czy rozmowy o pracę to będzie niemal każda sytuacja, która wymaga od ciebie jakiejkolwiek formy komunikacji. Dodatkowo jest wiele innych korzyści. 

Sebastian 

Opierających się o przełamywanie siebie i budowanie relacji społecznych. 

Sebastian 

Ja Jestem członkiem klubu Toastmasters Lublin od pierwszej połowy 2019 roku. W tym czasie zdążyłem ukończyć całą ścieżkę, a więc zrealizować pewien zbiór projektów. Nie będę wchodził w szczegóły, ale są to różne zadania do wykonania, które wybieramy samodzielnie i realizujemy po swojemu. Może to być na przykład zrobienie prezentacji, wygłoszenie mowy, która ma innych do czegoś prze. 

Sebastian 

Skonać sesja, pytań i odpowiedzi. Organizacja panelu dyskusyjnego czy nawet nagranie Podcastu to Wszystko wybierasz. Samodzielnie realizuje już wybrane przez siebie tematy, a jeśli masz z tym jakikolwiek problem, to inni członkowie z pewnością ci w tym pomogą. No ale pewnie interesuje cię, co z tego członkostwa wyniosłem. Czego się nowego nauczyłem? 

Sebastian 

Otóż myślę, że było tego bardzo, bardzo dużo od samej umiejętności, lepszego wysławiania się, zwracania uwagi na to, jak mówię, co mówię po lepszą pracę ciałem, czyli postawę, gestykulację i wiele innych. 

Sebastian 

Dowiedziałbym się, jakie popełniam błędy, chociażby w postaci powtarzania. W trakcie mówienia wypełniaczy takich jak fil. Tak naprawdę albo podobny. 

Sebastian 

Nauczyłem się, jak lepiej stwarzać pierwsze wrażenie zdecydowanie poprawiła się moja pewność siebie, choć w moim przypadku nie miałem z tym dużego kłopotu. 

Sebastian 

Zmniejszył się stres, czyli trema przed występowaniem przed grupą. Teraz mogę całkiem swobodnie stanąć na przykład przed Fl setką osób i zacząć coś mówić. 

Sebastian 

Czuję ogromną poprawę w każdej formie komunikacji. Wiem, że dużo lepiej niż kiedyś wypadł bym na rozmowie o pracę czy spotkaniu biznesowym. 

Sebastian 

Odczułem też poprawę w ogólnych relacjach międzyludzkich. Nauczyłem się bardziej słuchać, analizować, wyciągać wnioski, nie mówić wszystkiego od razu, tylko najpierw coś przemyśleć, a później powiedzieć konkrety. 

Sebastian 

Tego w sumie jest naprawdę dużo i zdecydowanie nie żałuję mojej decyzji. Wręcz przeciwnie, Jestem niesamowicie zadowolony z tego, że dołączyłem i żeby nieść to dobro dalej. Właśnie dlatego nagrywam ten podcast. 

Sebastian 

Ja oto ust Masters dowiedziałem się pierwszy raz z podcastu mała wielka firma, czyli od Marka Jankowskiego, a następnie od Leszka ci, bo raz jutubowego kanału przeciętny człowiek i jego podcastu dobra zmiana. Cóż, dziękuję panowie. 

Sebastian 

Poprosiłem kilka osób z mojego klubu, aby nagrały kilkuminutową odpowiedź na pytania, w jaki sposób tous Masters wpłynęło na ich życie, szczególnie pod kątem tego, co ich skłoniło do dołączenia, ale też wpływu na pewność siebie, stres, komunikację i inne. 

Sebastian 

A jak to zrobiłem? Po prostu wysłałem członkom lubelskiego klubu Toastmasters listę zagadnień i pytań i poprosiłem ich o nagranie kilkuminutowej, spontanicznej odpowiedzi. 

Sebastian 

Także ja się. 

Sebastian 

Chwilowo wyłączam i oddaje głos członkom klubu N. 

Prelegent 4 

Cześć się, nazywam się Justyna bartnik i normalnie na codzień pracuje jako coach, konsultant i trener. 

Prelegent 4 

Aspas i umiłowania Jestem obecnie w klubie lub Windows Masters od około 2 lat, obecnie pełniąc funkcję prezesa, a wcześniej przechodząc przez rozmaite funkcje w zarządzie i o samej organizacji dowiedziałam się specyficznie kilka lat temu, kiedy jeszcze przebywałam w Trójmieście i poszłam bardziej spontanicznie na jedno spotkanie w Sopocie. 

Prelegent 4 

Bardzo mi się spodobało, bo chciałam się uczyć komunikację wystąpień publicznych takiego zwyczajnego bycia na scenie. Wtedy było mi to dosyć potrzebne, ale życie potoczyło się tak, że miałam dosyć nieregularny tryb. 

Prelegent 4 

Pracy i nie zaba. 

Prelegent 4 

Mogłam sobie pozwolić na to, żeby uczestniczyć w takich spotkaniach film, ale kiedy to się zmieniło i kiedy mogłam sobie pozwolić na to, że wracałam już do Lublina po różnych przejściach i wojażach w Polsce to doszłam do wniosku, że pierwszą rzeczą, jaką będzie, jaką zrobię po przyjeździe do naszego miasta, to będzie powrót do tego klubu. 

Prelegent 4 

Bardziej mówiąc, precyzyjnie pójście na spotkanie Lubelskiego i poszłam tam z takim pomysłem na nauczenie się trochę płynności mówienia występowania. 

Prelegent 4 

Miałam dobre doświadczenie w występowaniu przed kamerą, ale bardzo słabe doświadczenia w występowaniu przed ludźmi. Wiele osób myśli, że to jest to samo. 

Prelegent 4 

Nie, to nie jest to samo i wtedy sobie pomyślałam, że chce nauczyć się mówić wszędzie i do różnych grup. 

Prelegent 4 

Ale nie sądziłam przez tę całą moją ścieżkę, że nauczę się aż tyle i tak dużo. 

Prelegent 4 

Bo pomijając oczywiście wszystkie rzeczy, których uczy to use Masters, które są stricte związane z umiejętnościami występowania na scenie z płynnością mówienia selekcją i doborem informacji z budowaniem struktury. Film z mówieniem w oparciu o cel. 

Prelegent 4 

Z taką empatią wyczuciem na potrzeby publiki, które są z uważnością na to, co się przekazuje, komu się przekazuje, jak się przekazuje, co robić, żeby 2 człowiek chciał cię słuchać, co robić, żeby 2 człowiek był zainteresowany? 

Prelegent 4 

Jak mówić, o czym mówić, kiedy mówić, jak słuchać, jak udzielać informacji zwrotnej, to jest coś, czego uczy. To jest Master. 

Prelegent 4 

I to jest ta część wystąpień publicznych, o której każdy myśli, ale poza tym wszystkim ta organizacja jest absolutnie magiczna. 

Prelegent 4 

Bo daje nam dostęp do niesamowitych ludzi, bardzo różnych, bardzo różnorodnych, ale to jest takie środowisko osób, którzy chcą więcej. 

Prelegent 4 

W różnych branżach w różnych dzień. 

Prelegent 4 

Chinach naprawdę ta różnorodność jest czasami bardzo zaskakujące, ale chcą więcej i to jest chyba coś, tylko nas bardzo łączy. 

Prelegent 4 

To organizacja uczy nas samych o sobie samych uczy nas odpowiedzialności, uczy nas planowania film uczy nas obowiązkowości, uczy nas troski i dbania o siebie. 

Prelegent 4 

Uczy nas tego, że jesteśmy we Wspólnocie i fantastycznie jest móc być w tej wspólnocie, odnajdywać się w niej wzajemnie, się motywować i pchać do przodu, ale w moim życiu to juz monsters. 

Prelegent 4 

Odcisnął ogromne piętno, bo wywrócił mi trochę ścieżkę zawodową do góry nogami. 

Prelegent 4 

Kiedy pracowałam w wędkach, a tu z inspiracji właśnie mojego uczestnictwa w tej organizacji, doszłam do wniosku, że chcę robić własne rzeczy na własny rachunek. 

Prelegent 4 

Najpierw zaczęłam nagrywać filmy na Instagramie, a potem się zaczęło okazywać, że mogę dostawać projekty przez moje umiejętności komunikacyjne. Potem kilka ludzi usłyszało, że Jestem w tej organizacji i wiedziało, że ona dobrą renomę, więc dostałam zaproszenia do kilku projektów, ale też poznałam osoby, dzięki którym albo przez które zobaczyłam inne możliwości. 

Prelegent 4 

Na świecie wokół siebie rozumie. 

Prelegent 4 

Na siebie i ostatnio pisałam, nawet jakiś post jest na moim sojuszem mediach i powiedziałam, że film przez 2 lata to juz Masters nauczyło mnie ogromne ilości rzeczy i pewnie do końca życia. Część mojego wdzięcznego serca będzie mu oddana. 

Prelegent 4 

Ale to co tli się na ten moment dla mnie najbardziej film to jest taka lekcja na życie, że jak rozwijasz się ciężko mądrze i wytrwale to nie ma możliwości, że nie osiągniesz tego, co potrzeba. 

Prelegent 4 

Nie ma, trzeba po prostu iść zrobić swoje, wyciągać wnioski, znowu iść, robić. 

Prelegent 4 

Swoje i działać. 

Prelegent 4 

I można to robić mając fantastyczną strukturę świetnych ludzi wokół siebie. 

Prelegent 4 

Dobry pomysł na to, co można robić i jak udoskonalać i robić to w sposób przyjemny, merytoryczny, profesjonalny i czy są nawet dosyć zabawne i luźne. Ja kawałek serca oddam tej organizacji i nie zamierzam puszczać na żadne inne aktywności. 

Prelegent 4 

I oby to trwało. 

Prelegent 5 

Cześć, nazywam się Adam D lore Jestem artystą i przedsiębiorcą, ponieważ mam firmę zajmującą się tworzeniem filmów reklamowych, muzycznych teledysków, ogólnie szeroko pojętym filmowaniem wprost Masters jest temu już od ponad 4 lat. 

Prelegent 5 

Moją główną motywacją, która sprawiła, że dołączyłem do toastmasters, była chęć przełamania, ogromnie nieśmiałości, jaką jaką miałem. Chciałem być bardziej śmiały w stosunku do ludzi, do poznawania nowych osób w życiu towarzyskim. Głównie w tym aspekcie mnie to interesowało. 

Prelegent 5 

Niekoniecznie zawodowym. 

Prelegent 5 

Jednak ku mojemu zaskoczeniu dołączenie do tous Masters przełożyło się na wiele innych sfer życia. Tak jak mówiłem, dało mi ogromną pewność siebie zarówno w występowaniu publicznym przed nieznajomymi osobami, jak i w poznawaniu zupełnie nowych osób. 

Prelegent 5 

Dzięki temu łatwiej radzę sobie ze stresem, stałem się bardziej świadomy tego, jak reaguje. Na co zwracałam uwagę, czego się bałem, czym się przejmowałem. Jak patrzyłem na opinie in. 

Prelegent 5 

Tych osób nauczymy się lepiej słuchać, lepiej rozmawiać i lepiej komunikować. Poznam wiele aspektów w tej dziedzinie, ponieważ to smartfon jest wiele osób, które są dobrymi komunikatorami i można się od nich wiele nauczyć. 

Prelegent 5 

Podczas pobytu w toastmasters miał okazję też organizować spotkania, różne wyjścia integracyjne, prowadzić spotkania. Tu nauczyłem się organizacji kontaktowania z ludźmi. Nauczyłem się, jak zachęcać ludzi do pomocy, jak sprawić, aby Wszystko było dobrze dopięte i zorganizowane. 

Prelegent 5 

Stają się bardziej świadom tego, jak Jestem odbierany na scenie poprzez moją mowę ciała i wygląd. Postawę. Ogólnie to z Master dało mi wie. 

Prelegent 5 

Ale wspaniałe relacje z ludźmi. Dało mi to kontakty biznesowe, zrealizowałem kilka projektów dzięki ludziom toastmasters warto dołączyć do toastmasters z wielu powodów. 

Prelegent 5 

Na pewno nie warto dołączać, jeśli oczekujesz tylko, że po jednym spotkaniu czy po 2 lub że zrealizujesz pierwszą umowę i nagle w twoje życie nagle całkiem się zmieni, stanie się wyjątkowe i inne nie tak nie będzie. 

Prelegent 5 

To jest długi proces, a ile będzie trwał, zależy od twojego zaangażowania. Jak często będziesz występował? Jak często będziesz brał? 

Prelegent 5 

Funkcję uczestniczył w spotkaniach angażują się w sprawy klubu. 

Prelegent 5 

Ja na początku swojej drogi rzadko się angażowałem, ponieważ jeszcze nie radziłem sobie z organizacją swojego czasu pracy i wiem, że gdybym szybciej zaczął bardziej się angażował, tu mój rozwój trwałby dużo krócej i szybciej bym osiągnął ten poziom, na który Jestem teraz. 

Prelegent 5 

Tak więc jest to dla ludzi wytrwałych i którzy chcą coś zmienić. Często to jest Master. Przychodzą osoby, które tylko chcą się rozerwać, posłuchać coś, pogadać z ludźmi. Jednak same nie. 

Prelegent 5 

Chcą nic wnosić. 

Prelegent 5 

Nie chcą nic dawać od siebie, brać funkcji, dawać informacji zwrotnych. 

Prelegent 5 

To nie jest dla nich, ponieważ tu wszyscy sobie pomagamy i to to czuć to widać od razu. Ogólnie według mnie wstąpienie do toastmasters to była jedna z najlepszych decyzji w moim życiu i zachęcam do tego spróbuj. 

Prelegent 6 

Nazywam się danusi i co na codzień? Pracuję jako programista integracji w jednej z lubelskich firm informatycznych. Oprócz tego oprócz pracy zawodowej realizuje jakieś swoje drobne projekty elektroniczne. Ostatnio mocno zainteresowałem się automatyzacją, która staje się coraz bardziej popularna. Pomagam też modyfikacja stron internetowych i weekendami. 

Prelegent 6 

Kiedy wracam do siebie, do domu na wieś, staram się, jak tylko mogę pomagać rodzicom w prowadzeniu gospodarstwa rolnego w tous Masters Jestem od ponad roku i kiedy dołączyłam do Klubu, nie widziałam zupełnie nic otóz Masters nie wiedziałam, jak wyglądają te spotkania, coś się tam dzieje, jacy ludzie tam przychodzą i takim głównym czynnikiem, że dołączyłam do Lotus Masters, był na pewno atmosfera, która jest na tych spotkaniach, bo jest dużo śmiechu i dużo mówi się o tym, że nigdzie nie ma takiej atmosfery jak w Lublinie. 

Prelegent 6 

A 2 czynnik to? 

Prelegent 6 

Na pewno możliwość pracę nad jedną ze swoich słabości i taką słabością nie jest stres przed wystąpieniami publicznymi, bo od kiedy pamiętam, gdy musiałem zabrać głos publicznie, to ten stres u mnie występował. 

Prelegent 6 

Mocno mnie to blokowało. Mocno to blokowało fil moje możliwości i zawsze wiedziałem, że potrafię, że mam potencjał, ale gdy musiałem coś zaprezentować to ten stres mnie tak blokował, że mój intelekt. 

Prelegent 6 

Stało się intelektem trzyletniego dziecka i naprawdę było to uciążliwe, więc stwierdziłem, że to use Masters to jest takie miejsce, w którym mogę nad tym pracować i po roku czasu naprawdę mogę stwierdzić, że nie żałuję tej decyzji. 

Prelegent 6 

Uczestnictwo do klubu, aktywne działanie w nim na pewno pomogą opracować mi na to pewnością siebie. To poprawiło się na duży plus. Zmniejszył się też stres on cały czas jeszcze. 

Prelegent 6 

Ale jest już o wiele mniejsze i nie blokuje mnie w takim stopniu, jak blokował mnie na początku. W dużym stopniu na pewno pomogło mi to film poprawić kontakty międzyludzkie oraz komunikacja jest mi łatwiej nawiązywać kontakty. 

Prelegent 6 

Staram się też osoby oparcie otwartą, ale dzięki temu, że musiałem popracować nad tym, zastanowić się, skąd ten stres. 

Prelegent 6 

Mogło to też pomóc mi w Poznaniu siebie i to Wszystko, o czym powiedziałam. Wiem, że pomogą mi poprawić jego jakość życia i po prostu to czuć. 

Prelegent 6 

Jeśli ktoś zastanawiasz, czy warto dołączyć do tous Masters, to nikogo na siłę nie namawiam. Warto na pewno przyjść na pierwsze spotkanie. Pierwsze 2 3 i zobaczyć jaki jest czy jest to miejsce i narzędzie. 

Prelegent 6 

Ja na pewno nie żałuję i każdemu komu mogę to polecam to miejsce, bo daje naprawdę dużo możliwości. Otwierają się też nowe znajomości, dzięki czemu nigdy nie wiadomo, co się w życiu wydarzy i jak się to życie może pokierować. Kiedy przychodzisz do tous Masters Lublin. 

Prelegent 7 

Cześć, nazywam się Bartosz Przybysz, Jestem człowiekiem alternatywą, ponieważ lubię robić Wszystko to, co jest nietuzinkowe. Nie będzie streamowe, niepopularne. 

Prelegent 7 

Wszystko na odwrót, żeby próbować różnych skrajności życia, zagłębiać się raz w jedną skrajność, a raz w inną, ale fil robię to naturalnie. 

Prelegent 7 

Nie wymuszam i nie staram się by iść z jednego kąta w 2. Po prostu tak. 

Prelegent 7 

Mam pracuje jako architekt. Tym się zajmuje na codzień w biurze architektonicznym Pleva w Lublinie, a moimi moim konikiem. Jeżeli chodzi o architekturę, nie jest to, co robię jeszcze zawodowo. 

Prelegent 7 

To budownictwo naturalne i projektowanie budynków wy technologiach, które są przyjazne człowiekowi i naturze, w których ludzie mieszkańcy czują się jak na łące w lesie, który sprzyja energetycznie wszystkim istotą wewnątrz i pozostawia jak najmniejszy ślad węglowy i w ogóle środowisku. Uwielbiam też spędzać czas na świeżym powietrzu w naturze. 

Prelegent 7 

Uwielbiam zagłębiać się w siebie i próbować swoje zakresy możliwości ciała filled ducha charakteru. Uwielbiam się sprawdzać. 

Prelegent 7 

Jak to mnie zaprowadziło do ust Masters? Szczerze mówiąc, to nie wiem, to był przypadek. Moja przyjaciółka zaprosiła mnie już zapraszałam niedługiego czasu. 

Prelegent 7 

Aż w końcu się zgodziłem, postanowiłem przyjść i zrobimy to w Masters. Jestem od lutego, a więc od 9,5 miesiąca. Od kiedy tam Jestem właściwie z perspektywy czasu czuję, że coś mnie tam też doprowadziło. Fil jakieś przeczucie, jakieś wewnętrzna siła zewnętrzna może potrzebowałem. 

Prelegent 7 

Wyjść na zewnątrz i poznać ciekawych ludzi. I tak też się stało, bo to jest Masters. To jest zbiorowisko ciekawych ludzi o niesamowitych, różnych, bardzo różnych zainteresowaniach poglądach na świat, ale najważniejsze ludzi, którzy czegoś chcą, którzy chcą się rozwijać. 

Prelegent 7 

I dlatego są to ludzie ciekawi, bo rozwijają się oni w bardzo różnym. 

Prelegent 7 

Różnych kierunkach i każdy może. 

Prelegent 7 

Uczyć się od wszystkich wokół w tym klubie, od od całej reszty przyjście do tous Masters. Po pierwsze dało mi niesamowity grono znajomych i przyjaciół. 

Prelegent 7 

I masę wiedzy ciekawostek, dużo życiowych LIFE hacków i pomogło mi rozwijać się. 

Prelegent 7 

Szybciej, lepiej, bardziej, a także zmotywował mnie w ogóle do rozwoju siebie, do rozwoju siebie nie tylko na scenie, ale także w. 

Prelegent 7 

Życiu zmotywowało mnie do tego, żeby drążyć i powrócić do rozwoju osobistego i poznać siebie. I właściwie to jest chyba najważniejsza rzecz, którą dałam. Dało mi to z mastersa, więc impuls do tego, żeby poznać siebie. 

Prelegent 7 

Bo kiedy znam siebie bardziej dużo bardziej niż na początku mojej przygody stos Masters, mój poziom na scenie jest zupełnie inny i tak samo w życiu w relacjach na codzień Jestem dużo bardziej pewny siebie i Jestem po prostu spokojny. Nie targają mną mną emocje, Jestem opanowany. 

Prelegent 7 

I dzięki temu również poprawiła się moja komunikacja z innymi kontakty również w pracy z szefem ze, współpracownikami z rodziną. 

Prelegent 7 

Zdecydowanie wzrosła. Dzięki temu jakość mojego życia żyje mi się dużo łatwiej niż na początku drogi. Stąd Masters żyje mi się swobodniej, bo po pierwsze, właśnie znam. 

Prelegent 7 

Siebie dużo lepiej, znam swoje wady i zalety i nie wstydzę się ani tego, ani tego. I dzięki temu łatwiej jest odnaleźć się w każdej sytuacji i mało coi zaskakuje mnie w taki nieprzyjemny sposób, a jeżeli zaskoczy, to szybko znajduje rozwiązanie lub potrafię się po prostu odnaleźć w tej syt. 

Prelegent 7 

Uważam, że warto dołączyć do tost Masters nie tylko dlatego, żeby poprawić swój poziom występów na scenie swoją i swojej gramatyki, swojej komunikacji, ale również dlatego, żeby poznać siebie, bo kiedy występujemy na scenie, to poznajemy siebie i próbujemy, staramy się, uczymy się siebie Control. 

Prelegent 7 

Żeby jak najlepiej mieć jak Najlepszy kontakt z widzami i jak najlepsze opanowanie, jak najlepiej się zaprezentować, a także przekazać to, co chcemy przekazać na koniec chcę powiedzieć, że fil dołączenie do klubu Tus Masters to jedno z najlepszych decyzji w moim życiu, bo. 

Prelegent 7 

Najlepsze decyzje bardzo dużo zmieniają, a przyjście do klubu to już Masters. Lublin zmieniło zmieniło moje życie w bardzo wielu kwestiach i Jestem teraz szczęśliwy. 

Prelegent 7 

Polecam każdemu i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie i każdy po nawet jednym spotkaniu wyciągnie coś dla siebie. 

Prelegent 7 

Dziękuję, pozdrawiam i polecam. 

Prelegent 8 

Nazywam się Adam zawodowo zajmuje się emocjami, a konkretnie zarabianiem na emocjach w branży turystycznej i rozrywkowej. Czym się dokładnie zajmuje? 

Prelegent 8 

Tworzę miejsca, które generują emocje takie jak zachwyt, radość, ciekawość, satysfakcja, a czasami strach i niepokój. Są to miejsca typu park, rozrywki, muzeum czy wystawa i są to miejsca, w których celem jest zarabianie pieniędzy. 

Prelegent 8 

W klubie Lublin toews Masters. Jestem już prawie. 

Prelegent 8 

Rok przed dołączeniem zupełnie nie wiedziałem czego się spodziewać i myślę, że właśnie to mnie zaintrygowało. Na pierwsze spotkanie poszedłem z czystej ciekawości. 

Prelegent 8 

No a poza tym to był poniedziałek. Koniec października zimny jesienny wieczór i naprawdę akurat nie miałem nic lepszego do roboty. No to poszedłem. No i tak już zostałem. 

Prelegent 8 

Dlaczego nadal tu Jestem? Myślę, że przede wszystkim dlatego, że spotykam tu nieprzeciętnych ludzi, ludzi wierzących, a to rzadkość, że ich życie zależy przede wszystkim od nich samych, że ich sukces, jakkolwiek by go nie zdefiniował. 

Prelegent 8 

Każdy inaczej zależy przede wszystkim od nich. Są to ludzie dziwni. Można powiedzieć nietuzinkowi wyznaczają sobie cele i później działają, aby je osiągnąć. I są to ludzie, którzy są cierpliwi. 

Prelegent 8 

Wiedzą, że nie Nagroda nie przychodzi od razu, ale krok po kroku możesz osiągnąć prawie Wszystko, co sobie wymarzysz. Jeżeli nie będziesz ustawał w wysiłkach. 

Prelegent 8 

Ludzie w naszym klubie dają ci wsparcie? 

Prelegent 8 

Po pierwsze stawiają wymagania i zmuszają do wysiłku. Może to brzmi dziwnie, ale atmosfera klubu wydobywa z ciebie to, co najlepsze. Chcesz się przygotować? Chcesz rzeczy zrobić do. 

Prelegent 8 

Że i sam się zmuszasz do wysiłku, żeby nie zawieść siebie i kolegów czy koleżanki bardzo to jest motywujące ludzie w klubie uczą cię, dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. 

Prelegent 8 

Po prostu mówią ci wprost potrafią skrytykować. Oj potrafią powiedzieć ci szczerze bez ogródek i bardzo konkretnie, nad czym musisz popracować. Nie zawsze jest to miłe, ale jak jest so to doceniają. 

Prelegent 8 

I zauważają Twoje postępy, no i przede wszystkim ci ludzie potrafią się dobrze bawić. 

Prelegent 8 

Czy na After Party, które mamy po każdym spotkaniu, nawet online czy na wieczorkach integracyjnych, kiedy spotykamy się na dłuższy okres. 

Prelegent 8 

Aaaa nasze wieczorki integracyjne są w Lublinie szeroko znane, szczególnie w środowisku taksówkarzy, którzy dowożą nas w różne ciekawe lubelskie miej. 

Prelegent 8 

Także jest to inspirujące ciekawe, motywujące doświadczenie, uczestnictwo w tym klubie, bycie jego częścią, coś nowego, coś, co daje ci kopa do bycia lepszy i w ramach życia osobistego i w ramach życia zawodowego. 

Prelegent 3 

Cześć, nazywam się Beata. Strappy zawodowo zajmuje się terapią czaszkowo krzyżową. Prowadzę ćwiczenia pilates, zdrowy kręgosłup, a także ćwiczenia tree, które uwalniają głęboki stres i napięcie więc wykształcenia. 

Prelegent 3 

Jestem bi raportu. Moją ogromną pasją jest joga i też Wszystko to, co dobrze wpływa na ciało i umysł. Jestem w klubie od. 

Prelegent 3 

2 lat pamiętam, jak zaczynałam mój poziom, był naprawdę. 

Prelegent 3 

Bo obserwuję tego czasu, kiedy Jestem w klubie, że ludzie zaczynają z różnego poziomu, są naprawdę, którzy są mówcami. Niektórzy film nie mieli kontaktu ze sceną. 

Prelegent 3 

Ll dla mnie przełamanie tego było bardzo trudne, bo muszę podkreślić, że nigdy nie zdarzyło mi się, jeśli banki kolwiek grupie czy na studiach w szkole, aby się na przykład zgłosić, powiedzieć coś. 

Prelegent 3 

Grupą ludzi. 

Prelegent 3 

Bo bardzo trudne. 

Prelegent 3 

Prowadzę oczywiście ćwiczenia grupowe, ale takie wystąpienie i mówienie jest. 

Prelegent 3 

Mnie i dla mnie nadal trudne i. 

Prelegent 3 

Przyszedł mi do głowy pomysł, aby? 

Prelegent 3 

Coś z tym zrobić, aby to zmienić, to w ogóle można. 

Prelegent 3 

Coś z tym dzwonić? Myślałam zapisać. 

Prelegent 3 

Się na jakiś? 

Prelegent 3 

Kurs komunikacji właściwie wystąpień publicznych, aż pewnego razu zauważy. 

Prelegent 3 

Tous Masters wystąpienia publiczne i tak sobie myślę, może co jest 100 co ja powinnam na co powinnam je chodzić i sprawdzić? 

Prelegent 3 

I tak idę, sprawdzam spotkania są w poniedziałek o godzinie 19:00 no i wybrałam się na takie spotkania. Mogą zobaczymy po pierwszym. To jest to, co mi chodzi, czyli no i okazało się, że. 

Prelegent 3 

Tak weszłam bardzo zadowolona, bardzo mili przyjaźni ludzie pozytywnie nastawieni do do 2 człowieka, wspierający im w takim uczuciem. Kurt, no ale poziom nawet myślałam, że to jest tak na wysokim poziomie ocenia ją z każdej strony. Jak mówisz, jak się wysławiasz, jak poruszasz swoim ciałem? Czy masz kontakt wzrokowy, jaką masz siłę głosu? 

Prelegent 3 

Czy się uśmiechasz, co mówisz sensownie, co chcesz przekazać? Zostajesz naprawdę bardzo dużą informacji. 

Prelegent 3 

To ludzie robią bezinteresownie. Jest to naprawdę dla. 

Prelegent 3 

Mnie niesamowity. Co mi dało? 

Prelegent 3 

Wstąpienie do Klubu Tasma Stec na pewno to, że Jestem bardziej uważna na komunikację, jeśli występuje, biorę udział w jakimś szkoleniu, kursie. 

Prelegent 3 

Ułatwiony sposób zgłaszania się wypowiadania i nie jest. Nie czujesz po sobie po swoim ciele takiego stresu, takiego lęku jak wcześniej, a nadejdzie moja kolej. 

Że coś trzeba będzie? 

Prelegent 3 

Powiedzieć to, że czułam, czułam naprawdę dużo. 

Prelegent 3 

Napięcie w sobie. 

Prelegent 3 

Mało tego, mogę jeszcze powiedzieć, że może na tle na tle klubu schowało widoczne dlatego, że klub przyciąga ludzi naprawdę na wysokim poziomie, ale jeśli Jestem w takiej grupie, gdzie nie ma takich profesjonalnych. 

Prelegent 3 

No ostatnio miałam taką sytuację, że brałam takich zajęciach. Online udział i prowadzący zapytał, kto się chce podzielić tym, czego doświadczył na na tych zajęciach? 

Prelegent 3 

No i oczywiście. 

Prelegent 3 

Ja tak patrzę, że taka Cisza nikt się nie zgłasza. No to pierwsza pierwsza podniosłam rękę i już to. 

Prelegent 3 

Było dla mnie. 

Prelegent 3 

Naprawdę dużo łatwiejszy i czułam, że to jest takie takie. 

Prelegent 3 

Naturalne i takich momentach. 

Prelegent 3 

Właśnie widzę, że że dostałam tam. 

Prelegent 3 

Zmniejszy się na pewno stres policji miejscach publicznych zwiększyła się pewność siebie. 

Prelegent 3 

Zaznaczyć, że poznaje się tu naprawdę wyjątkowych ludzi, takich jak Bartek. Myślę, że jeśli by nie Bartek, to prawdopodobnie nie było w tym klubie. Miałam ogromne szczęście trafić. 

Prelegent 3 

Na kogoś takiego domi Roza wsze służy pomocą. Sebastian justynka, Piotr, Adam, Marta i mogłabym wymieniać jeszcze bardzo długo listę osób, których tu poznałam, jak, których dostałam bardzo wiele. Zawsze mogę liczyć na te osoby, czuje ich wsparcie, pomoc. 

Prelegent 3 

Uprawia na pewno kontakt i relacji z 2 człowiekiem i jest się takim bardziej wyczulonym na rozmowę. Bardziej uważnym daje dużo otwartości do 2 człowieka. Uczymy się od tych ludzi, naprawdę przychodzą bardzo ciekawi ludzie z ogromnym potencjałem. 

Prelegent 3 

Uczymy się tutaj na wielu poziomach i tylko wystąpienie przed grupą ludzi, ale też płynności wypowiedzi mowy, ciała, kontaktu wzrokowego, gramatyki rozszerzonej postaci. 

Prelegent 3 

Poznajemy jakieś kolejne nowe słowa, które na przykład jak dla mnie są mało znane, jak lakoniczne, ambiwalentny czy Gnuśny. Na każdym spotkaniu jest jakieś takie ciekawe, nowe właśnie słownictwa słowo, które sobie przybliżamy. Ja muszę przyznać, że. 

Prelegent 3 

Nie wiedziałam, że taki klub. 

Prelegent 3 

Ale też nie szukałam go po prostu. Myślałam, że wiem, że nie każdy musi występować, wypowiadać się przed 2 człowiekiem przed grupą jako zaakceptowałam, że ja tak mam taki moment, że właśnie pojawił się na mojej drodze klub Pos Masters i uważam, że wiele zmienił i powiem, że trochę powoli u mnie ten proces następuje, ale i tak z tego się cieszy ludzie, którzy mnie znają. 

Prelegent 3 

Dostrzegają, myślę, że więcej niż ja sam o sobie. 

Prelegent 3 

Mówi, tak, to już jest. 

Prelegent 3 

Dziękuję bardzo zachęcam, aby spróbować czegoś nowego albo ślubować to, co już robicie. Macie, dziękuję. 

Prelegent 9 

Cześć, Jestem Piotrek, Jestem członkiem klubu. To smart jest Lublin od 6 lat. W wolnym czasie zajmuję się matematyką, fizyką, polityką, ekonomią, filozofią oraz trenuje swoje umiejętności zdobywania i przekazywania wiedzy. Dlatego bardzo się cieszę, że Jestem w klubie to use Masters. Mogę tam regularnie występować. Mogę. 

Prelegent 9 

Trenować swoją mowę ciała, pracować nad swoim głosem w klubie. To use Masters uczy się rzeczy, których nie nauczyłem się w szkole, których trudno nauczyć się z książek. 

Prelegent 9 

Można próbować z Internetu, ale pod okiem innych doświadczonych i życzliwych ludzi. Nauka przychodzi o wiele łatwiej, szybciej i przyjemnie. 

Prelegent 9 

Dlatego klub tous Masters jest bardzo dobrym miejscem. Jeżeli chcemy wyjść poza swoją strefę komfortu, jeżeli chcemy zdobyć nowe umiejętności. 

Prelegent 9 

Lub podsumować te, które już ma. 

Prelegent 9 

Gdyby nie to, że Jestem w klubie o wiele trudniej rozmawiało by mi się z ludźmi trudniej byłoby mi zrozumieć, co ludzie do mnie mówią, a także trudno byłoby mi przekazać to, co ja mam do powiedzenia, nieważne, czy chodzi tutaj o wiedzę, czy chodzi o rzeczy w pracy, czy chodzi po prostu o transfer emocji o bycie empatycznym człowiekiem. Klub to use Master jest bardzo pomaga i cieszę się, że mam moge. 

Prelegent 9 

Być członkiem tego klubu Jestem od kilku lat mentorem. Pomagamy szkolić i rozwijać nowych członków klubu. Biorę udział w konkursach. 

Prelegent 9 

W zasadzie nie biorę udziału w konkursach, tylko pomagam organizować konkursy. Lubię występować jako sędzia, aby w sposób maksymalnie obiektywny oceniać ludzi, którzy poświęcają swój czas i energię na przygotowanie wystąpienia na danie wartości swoim słuchaczom. 

Prelegent 9 

Na pokonywanie swoich barier, dlatego lub toews Masters jest bardzo cennym doświadczeniem cennym miejscem. 

Prelegent 9 

Dodatkowo przychodzą do nas ludzie z różnych branż. Jeżeli ktoś jest zainteresowany poszerzeniem swoich kontaktów, networkingiem, szukaniem partnerów biznesowych czy raczej osób, które mogą się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem w różnych dziedzinach lub tous Masters jest idealnym miejscem. 

Prelegent 9 

Dzięki temu, że mamy osoby z różnych specjalizacji, tworzymy zgrany zespół, uzupełniamy nawzajem swoje słabości i braki dzięki temu. 

Prelegent 9 

Możemy się rozwijać cały czas, mamy coraz więcej. 

Prelegent 9 

Nowych członków i. 

Prelegent 9 

Mam nadzieję, że każdy, kto przyjdzie na spotkanie klubu toews Masters Lublin. 

Prelegent 9 

Będzie się bardzo dobrze bawił. Dzięki. 

Prelegent 10 

Cześć, nazywam się arleta kuchta na codzień prowadzę studio stylizacji paznokci, interesuje się najbardziej. Ostatnio to zdrowym odżywianiem. W tym szczególnie interesuje mnie surowe odżywianie, czyli tak zwane Witarianizm interesuje się także szeroko pojętą duchowo. 

Prelegent 10 

Czy jakieś medytacje, film ostatnio najbardziej z tego tematu interesuje kreacja rzeczywistości, czyli jak w praktyce użyć powiedzmy prawa przyciągania znanego przez przez was? 

Prelegent 10 

Pewnie już, jeśli chodzi o to w Masters, to Jestem już w dobrej roku i czego się spodziewałam przed dołączeniem, że znajdę tu wskazówki do tego, jak zostać świetnym mówcą, bo moja przygoda zaczęła się tak, że ponad 7 lat temu byłam na jednym spotkaniu w innym klubie. 

Prelegent 10 

Fil innym mieście poszło na 2 spotkania i stwierdziłam, że no, nie, to nie jest dla mnie już więcej nie pójdę. 

Prelegent 10 

Przez to jest przerażające, że trzeba wyjść na tą scenę i coś tam mówić, więc wtedy zrezygnowałam i poddałam się, ale 2 lata temu byłam na pewnym szkoleniu, gdzie poznałam dziewczynę, gdzie przemawiała dziewczyna, którą poznałam. Wtedy te 7 lat temu w klubie fil tos Masters i zobaczyłam, jak wielki ona zrobiła post. 

Prelegent 10 

Znałam ją z tamtych czasów. Widziałam, jak wtedy przemawia i zobaczyłam ją teraz, więc przeżyłam wielki szok i stwierdziłam, że kurczę, skoro to daje takie tak duże rezultaty, to ja też mogę. 

Prelegent 10 

Tylko muszę się zapisać do klubu i zacząć chodzić i ćwiczyć, czy coś mi to dało. 

Prelegent 10 

Na pewno zwiększyło to moją pewność siebie i w tym stanie też dużo lepiej się wypowiadać niż wcześniej. 

Prelegent 10 

Potrafią utrzymywać kontakt wzrokowy. Wiem, jak bardzo to jest ważne, bo przez długi długi czas, jakby ze względu trochę za moją pracę, unikałam tego kontaktu wzrokowego, przez co też moje wypowiedzi, moje rozmowy z ludźmi nawet takie prywatne 1 X 1, no niekoniecznie były efektywne. Niekoniecznie były w takim stopniu dla mnie odpowiednie jak chciałam. 

Prelegent 10 

Na pewno też potrafię, teraz lepiej się wypowiadać, czyli ładniej i składniej ułożyć to zdanie. Potrafią też zaciekawić tego odbiorca, którego z którym rozmawiam, potrafię odpowiednio zacząć historię. 

Prelegent 10 

Kiedyś to mówiłam tak, żeby jak najszybciej powiedzieć, cokolwiek nie układałam tego w żadną strukturę. Teraz wydaje mi się, że jest na pewno o niebo lepiej. 

Prelegent 10 

Po prostu lepiej się dogaduję z ludźmi, mam i cumuje lepsze relacje z nimi i to Wszystko o czym mówiłam. 

Prelegent 10 

Przełożyło się oczywiście na dużo lepszą jakość życia. 

Prelegent 10 

Dlaczego uważam, że warto dołączyć do tos Masters, bo przede wszystkim poznajmy nasze własne ograniczenia. Poznajemy nasze własne granice. To gdzie już mamy, jakby taką barierę, że dalej już nie przejdę, mierzymy się ze swoimi lękami. Film ze swoimi strachami, bo wiem, że bardzo wiele osób boi się wypowiadać publicznie. 

Prelegent 10 

No, ja też myślę, że dalej mam taki lęk w sobie, ale za każdym razem, kiedy wypowiadamy się, mamy możliwość skonfrontowania się z tym lękiem i na pewno warto też dołączyć. 

Prelegent 10 

Bo przede wszystkim to powinnam powiedzieć w ogóle jako pierwsze jest tam grono ludzi, którzy nas wspierają, którzy po prostu przeszli taką samą drogę jak my. 

Prelegent 10 

Których chcą naszego dobra, chcą naszego rozwoju. Są bardzo chętni, żeby nam podpowiedzieć, pomóc w każdej chwili. Także dla mnie to jest największa wartość kos Masters, przede wszystkim ludzie, którzy tam są. 

Prelegent 10 

Jeśli ktoś się jeszcze zastanawia nad dołączeniem, to nie warto się już więcej zastan. 

Prelegent 10 

Trzeba po prostu przyjść na spotkania lub dołączyć teraz online po prostu sprawdzić, czy to jest dla. 

Prelegent 10 

Ciebie czy nie? 

Prelegent 10 

Po jednym 2 lub 3 spotkaniach już na pewno będziesz wiedzieć, czy to będzie kolejny krok w Twojej drodze, czy warto szukać dalej czegoś innego? Dzięki ja na pewno ze swojej strony bardzo polecam. 

Prelegent 11 

Nazywam się Monica Pier michałek i zawodowo zajmuje się budowaniem widoczności Marek firmowych Internecie w klubie Lublin tez Masters. Jestem od prawie roku prawie dlatego, że dokładna rocznica mojej pierwszej wizyty pierwszego spotkania będzie 6 stycznia 2021 roku. Dokładnie wtedy wybije rok odkąd należy do. 

Prelegent 11 

Klubu dołączając miałam przeświadczenie, że moja wiedza i moje umiejętności wystąpień publicznych są na stosunkowo wysokim poziomie. Jednak dopiero gdy zobaczyłam, jak występują osoby należące do klubu, zrozumiałam, jak bardzo się myliłam i jak wiele pracy przede mną sprzedał mi ten rok bardzo, bardzo wiele. Przede wszystkim wzrosła jakość moich wystąpień. Nietypowa sytuacja związana z pandemią spowodowała również, że oprócz przemawiania na scenie. 

Prelegent 11 

Nabyłam umiejętności występowania przemawiania przed kame. 

Prelegent 11 

Tą sojusz zaowocowały, zaprocentowało mojej drodze zawodowej i to jest coś, za co Jestem bardzo klubowi. Wdzięczna. Jestem również wdzięczna tym, jakich ludzi poznałam i poznaje, bo dołączają do nas coraz to nowe osoby. Jesteśmy niesamowitą społecznością wspierającą się ciepłą taką, w której możemy na siebie liczyć. 

Prelegent 11 

I bardzo, bardzo dużą wartością i tym, co bardzo sobie cenię w klubie jest to, że dajemy sobie informacje zwrotne co do jakości naszych wystąpień i to są informacje zwrotne, które nie są takim klepaniem się po ramieniu, mówieniem super, Wszystko robisz świetnie, nie musisz się rozwijać, ani nie są upustem jakiś negatywnych emocji, gdzie ktoś nas bezpodstawnie krytykuje. Tylko te informacje zwrotne są bardzo, bardzo merytoryczne. Są takie, które wskazują nasze dobre strony. 

Prelegent 11 

No i co warto wzmacniać, żeby jakość naszych wystąpień publicznych nadal wzrastała? 

Prelegent 11 

Ale są też takie informacje zwrotne, które mówią, Słuchaj na to i na to zwróć uwagę, bo to jest trudne w odbiorze. 

Prelegent 11 

To może przeszkadzać twojemu odbiorcy i bardzo często są to takie rzeczy, na które ja sama zupełnie nie zwróciłabym uwagi, nawet odsłuch ując, czy oglądając nagranie wystąpienia, które przeprowadził. 

Prelegent 11 

Zastanawiasz się, czy to jest Masters? Jest dla ciebie nie wiem. Zadecyduj samodzielnie ja mogę z perspektywy roku powiedzieć, że nie żałuję ani jednej minuty spędzonej w klubie. 

Prelegent 11 

Wiem, że to jest miejsce, w którym się rozwija. Mogę się rozwijać nadal w towarzystwie wspaniałych osób do usłyszenia. 

Prelegent 12 

Nazywam się Krzysztof Lepianka, Chris, jest mi bardzo miło, że mogę wystąpić w krótkiej prezentacji przed wami. Film uważność jest dla mnie kluczem do współpracy w przestrzeni osobistej i biznesowej. Osobiście Jestem zakochany w detalach i uwielbiam pracę z ludźmi i moim mottem. 

Prelegent 12 

Jest być to czasownik i powiem wam, że doświadczam tego każdego dnia. 

Prelegent 12 

Pozwala mi to sprawiać życiu coraz śmielsze wyzwania, dlatego Jestem prowadzę swoją firmę kumo.pl, która zajmuje się tłumaczeniami pisemnymi oraz ustnymi. 

Prelegent 12 

Zajmuje się również nauczaniem oraz konsjerż, czyli opieką gości z zagranicy. 

Prelegent 12 

Uwielbiam te wyzwania i bycie ich osobistym ambasadorem tutaj w Polsce w załatwianiu różnych biznesów czy zaspokojeniu pewnych turystycznych fil. 

Prelegent 12 

Potrzeb jest to ust Masters N, gdy pomyślę o tym stowarzyszeniu, od razu myślę o ludziach, ponieważ tak naprawdę to właśnie ludzie tworzą każde Stowarzyszenie. 

Prelegent 12 

I to oni pozwalają nam na rozwój. Tos Masters jest organizacją, która stawia na informację zwrotną, stawia na współpracę i jest ona odczuwalna na każdym etapie uczestnictwa. 

Prelegent 12 

I jak to się stało? My bardzo prosty sposób, ponieważ Jestem osobą bardzo aktywną i D. 

Prelegent 12 

I zawsze staram się uczyć jednej nowej rzeczy. 

Prelegent 12 

Dlatego pewnego dnia stwierdziłem, że w końcu odwiedzę tą grupę, której post widziałem już przez od tak dawna na fejsbuku i stało się, dołączyłem, Jestem już 2 lata. 

Prelegent 12 

I muszę powiedzieć, że zaskoczyło mnie to, że Miłosz Jestem nauczycielem od 16. 

Prelegent 12 

100 lat i wydawało mi się, że wystąpienia publiczne to przecież nic skomplikowanego, po prostu wychodzisz i mówisz i tak obywało. 

Prelegent 12 

Rzeczywiście, jeśli chodzi o naukę języka angielskiego, a tutaj niespodzianka, okazało się, że przed garstką fil nieznanych mi osób stresuje się mój głos, się łamie, pojawiają się jęki, dźwięki namysłu. 

Prelegent 12 

Potrzebuję kartki, potrzebuję podpowiedzi i to dało mi bardzo do myślenia. Pomyślałem, że najwyższy czas uporządkować to coś z tym zrobić i dlatego właśnie Jestem, Jestem i uczestniczę. Polecam gorąco to Stowarzyszenie, gdyż jest to niesamowita przygoda i zostawia autentyczny, niesamowity tatuaż mentalny i na pewno. 

Prelegent 12 

Przyczyni się do wielu zmian w twoim życiu. W moim tak się stało i Jestem wdzięczny. Pozdrawiam. 

Prelegent 13 

Nazywam się Kasia pianko szlachta na codzień współpracuje z małymi firmami, markami osobistymi freelancera mi. 

Prelegent 13 

I pomagam im budować swoje biznesy w oparciu o obsługę klienta, ponieważ uważam, że na dzień dzisiejszy obsługa klienta to taki nowy marketing do klubu to jest Masters. Trafiłam 2015 roku, to był mój pierwszy raz i pamiętam, że moim celem wtedy było przede wszystkim opanowanie lęku i strachu. Ja bardzo bałam się występować. 

Prelegent 13 

Już nie mówię na scenie, ale ogólnie przed jaką kolwiek fil widownią publicznością, a czasami przed grupą osób mnie lęk i strach bardzo paraliżowały i tego też doświadczyłam przychodząc do klubu, kiedy kilka razy stanęłam na scenie i czułam jak phil, drżą mi ręce, drży mi głos. 

Prelegent 13 

Wręcz nie wiem, co powiedzieć. To było to naprawdę niemiłe doświadczenie, jedynie co mnie trzymało w klubie, to w Masters to była fantastyczna atmosfera. 

Prelegent 13 

Ja tam poznałam naprawdę bardzo wyjątkowych ludzi, którzy zawsze służyli wsparciem i pomocą, na których można było liczyć, którzy dawali zawsze konstruktywną informację zwrotną. 

Prelegent 13 

I to też powodowało, że ludzie tam się rozwijali. Ja tej próby nie udźwignęła. Mam i ja się poddałam po roku i stwierdziłam, że to nie jest miejsce dla mnie, bo ja po prostu nie dam sobie rady z tym lękiem i strachem, ale nie dawało mi to spokoju i po kilku latach, w 2019 roku wróciłam do klubu. To juz Masters po raz kole. 

Prelegent 13 

Wtedy moim celem nie było już tylko to, że ja chcę przełamać ten lęk i strach, ale też to, że ja chcę zdobyć nowe umiejętności po to, żeby zbudować swój własny biznes. 

Prelegent 13 

I rzeczywiście te 2 lata w klubie dały mi naprawdę bardzo dużo. Po pierwsze, ja na dzień dzisiejszy już nie czuję takiego lęku i strachu. 

Prelegent 13 

Nie mam już takiego stresu, jak czułam go wcześniej, ale nie ukrywam on nadal jest i uważam, że zaprzyjaźniłam. 

Prelegent 13 

Bo lęk, strach i stres są po prostu obecne w naszym życiu i nie ma co tutaj przed nimi uciekać. 

Prelegent 13 

Po prostu trzeba się pogodzić z tym, że one są i jakoś się z nimi zaprzyjaźnić. 2 moim celem to tak. 

Prelegent 13 

Jak wspomniałam, było budowanie takiej umiejętności, żeby miała właśnie na tej scenie. Czuła się pewnie, żebym ja się czuła dobrze, żeby to, co chcę powiedzieć, było zrozumiałe i przede wsz. 

Prelegent 13 

Takim, żeby było we mnie trochę charyzmy, czyli coś coi, co pociągnie ludzic o spowoduje, że będą chcieli mnie słuchać i wydaje mi się, że pracuję nad tym, że idzie mi to coraz lepiej. 

Prelegent 13 

Oczywiście za każdym razem się uczę za każdym razem, jak Jestem w klubie. 

Prelegent 13 

To staram się realizować jakieś role, funkcje, oceny, fil wygłaszać mowy po to, żeby co tydzień aktywnie praktykować wystąpienia na scenie. 

Prelegent 13 

Bo trzeba pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy, że film, występowanie publiczne czy występowanie na scenie. 

Prelegent 13 

To nie jest. 

Prelegent 13 

Coś, czego nauczymy się z książek? 

Prelegent 13 

To nie jest coś, czego nauczymy się słuchając jakiejś audycji, audiobooków, podcastów, to jest coś, co po prostu uczymy się dzięki praktyce i uważamy, że klub plus Masters to takie miejsce, gdzie przychodzisz, wchodzisz na scenę i po prostu występujesz. 

Prelegent 13 

Poznajesz siebie w różnych, czasami łatwo, czasami trudnych okolicznościach. 

Prelegent 13 

Poznajesz swoje ciało? Poznajesz to jak reagujesz na pewne rzeczy, ale też uczysz się popełniasz błędy, dostajesz informację zwrotną, rozwijasz się, widzisz swoje postępy. 

Prelegent 13 

Także to z Masters to naprawdę niesamowite doświadczenie. Ja dzięki temu, że Jestem z kobietą z Masters, przede wszystkim nabrałam pewności siebie. Wydaje mi się, że mam większe poczucie własnej wartości. Czuję się pewniej w różnych sytuacjach. Jestem bardziej otwarta. 

Prelegent 13 

Też umiem kontrolować mój właśnie stres. Mój? 

Prelegent 13 

Strach, wiem, jak sobie z nim radzić. Wiem, w którym momencie on się pojawia i jak phil, jak z nim po prostu współpracować z kobietą w Masters poznałam też mnóstwo fantastycznych ludzi, którzy są zafascynowani rozwojem osobistym, którzy czerpią ogromną frajdę z tego, że występują na scenie, od których naprawdę można się wiele nauczyć. 

Prelegent 13 

Więc zachęcam wszystkich, którzy chcą rozwijać siebie swoje kompetencje chcą siebie bliżej poznać. Chcą właśnie być bardziej pewni siebie, chcą pracować nad poczuciem własnej wartości, chcą po prostu mieć lepszą jakość życia. 

Prelegent 13 

To absolutnie zapraszam do klubu, to jest Masters, bo to już nawet nie chodzi tylko o to, że on nam pomaga na takiej płaszczyźnie zawodowej, ale też na takiej płaszczyźnie osobistej, prywatnej. Dzięki tym umiejętnościom, które to jest zdobywamy, budujemy. 

Prelegent 13 

Lepsza relacja osobista jesteśmy właśnie bardziej otwarci na innych ludzi. 

Prelegent 13 

I to nam po prostu pozwala być bardziej szczęśliwymi ludźmi. 

Prelegent 13 

Więc jeżeli masz ochotę zobaczyć, jak to jest, jak to jest stanąć na scenie przed publicznością? 

Prelegent 13 

Masz ochotę to poczuć. Chcesz poczuć właśnie ten ten dreszczyk tą adrenalinę to jak najbardziej zapraszam cię w każdy poniedziałek o godzinie 19:00 w Lublinie odbywają się takie spotkania. 

Prelegent 13 

I na pewno poznasz tam fantastycznych ludzi. Doświadczysz niesamowitych rzeczy, no i oczywiście będziesz widzieć swój rozwój, bo to jest bardzo ważne. 

Sebastian 

Dziękuję wam bardzo serdecznie za wzięcie udziału w nagraniu za poświęcenie tych kilkunastu minut, Justyna, Adam, Daniel Bartosz 2, Adam Beata, Piotr Arleta, Monika Chris Kasia dziękuję raz jeszcze. 

Sebastian 

Mój drogi słuchaczu miałeś okazję posłuchać, jakie wartości dało dołączenie do do ust Masters moim kolegom i koleżankom z klubu i jeśli ktoś z nich bardzo cię zaciekawił, to pozostawie pochyle wyrażą zgodę. Dane kontaktowe do nich w materiałach. Do tego odcinka na stronie Sebastian chudziak PL Ukośnik Pnz Czter na. 

Sebastian 

Specjalnie zrobiłem taki odcinek podcastu z gośćmi, żeby nie było, że to tylko ja zachwalam dołączanie do tego rodzaju społeczności. 

Sebastian 

Jeśli mnie słuchasz i patrzysz na wskaźnik odtwarzacza, to widzisz, że to wcale jeszcze nie jest. Koniec tego odcinka przygotowałam dla ciebie jeszcze kilka informacji, jakie praktyczne umiejętności mogą zostać zdobyte, wyszkolone, wzmocnione właśnie dzięki uczestnictwu w takich spotkaniach. 

Sebastian 

Dotyczą one wspomnianych już pewności siebie komunikacji stres. 

Sebastian 

Tu rozumienia swojego ciała, relacji z ludźmi, ale także elementów takich jak odpowiedzialność, dogadywanie się w związku, panowanie nad emocjami, lepsze przyjmowanie krytyki czy negocjowanie. No ale po kolei. 

Sebastian 

Stres, czym jest przynajmniej ogólnie i potocznym większość z nas wie jest to reakcja mobilizacji do działania, pierwotnie do walki lub ucieczki. Stan pewnego rodzaju. 

Sebastian 

Napięcia, który pojawia się w reakcji na jakieś zadanie, może się objawiać jako trema. Na przykład przed wystąpieniem przed rozmową o pracę przed poważną rozmową z rodziną. 

Sebastian 

Temat stresu jest bardzo złożony. To wątek na całkiem oddzielny odcinek. Zostawiam w notatkach Link do prezentacji i wielu różnych źródeł o stresie dla zainteresowanych. 

Sebastian 

No, ale uczestnictwo w toastmasters jest poligonem stresu. To znaczy, że on w jakimś stopniu na pewno będzie występował, ale jest to środowisko kontrolowane. 

Sebastian 

Nic ci tam nie grozi. Są przyjaźni ludzie, którzy chcą pomagać, wspierać w rozwoju, a ty przez wystawianie się na działanie będziesz coraz bardziej uodparniać się na stres. Widzę po sobie, jak ogromna jest różnica, mimo iż kiedyś fil. 

Sebastian 

I tak za bardzo się nie stresowałem czymś w rodzaju konferencji czy rozmowy. 

Sebastian 

To teraz przychodzi mi to bajecznie łatwo i widać po innych członkach, jak bardzo zmieniają się z czasem, jak zmniejsza się ich stres przed działaniem, jak coraz bardziej panują nad sobą. 

Sebastian 

Coraz mniej za to drży im głos czy ręce to tak jak na siłowni trenujesz i z czasem masz efekty. Pewność siebie to kolejna cecha, która zdecydowanie poprawia się u członków klu. 

Sebastian 

U mnie na START była dość wysoka, a teraz poprawiła się jeszcze bardziej. Sama pewność siebie składa się z 2 głównych czynników, poczucia własnej skuteczności oraz samooceny poczucie własnej skuteczności to wewnętrzna wiara w to, że poradzimy sobie z problemami, jakie czekają nas w przyszłości. Natomiast samoocena to sposób, w jaki myślimy o sobie w kontekście naszej wartości. 

Sebastian 

Jedno i 2 można wyćwiczyć, a w szczególności poczucie własnej skuteczności. Tutaj od razu podrzucę. 

Sebastian 

Gazówka, jeśli masz niską pewność siebie, to zacznij realizować banalnie proste zadania i je zauważać. Zapisuj to sprawia, że wzrasta poczucie własnej skuteczności. 

Sebastian 

To znaczy, widzisz, że realizujesz pozytywnie zadania, jakkolwiek łatwe, by one nie były to także dlatego pewność siebie poprawia się przez trening, na przykład nasi. 

Sebastian 

Później widzisz, że z czasem masz coraz więcej siłę. Zwiększa się sprawność, poprawia kondycja. No i 2 część pewności siebie, czyli samoocena, ona zależy od wielu czynników, ale wzrasta wraz z rozwojem własnych umiejętności i kompetencji wzrasta wraz ze zdolnością pomagania innym ludzi. 

Sebastian 

Tam wzrasta, gdy zaczynamy się odnajdywać lepiej w relacjach z innymi ludźmi. Nie muszę chyba tłumaczyć, że to ust Masters to idealne miejsce, by wszystkie te rzeczy rozwijać. 

Sebastian 

No właśnie mówi wam też o komunikacji i relacjach z innymi ludźmi. Są to umiejętności, które wymagają nie tylko wiedzy teoretycznej, ale i praktyki. W teorii znaczenie mają czynniki takie jak umiejętność słuchania, rozumienie, sedna przekazu. 

Sebastian 

2 osoby. 

Sebastian 

Umiejętność odnoszenia się do tego sedna, film właściwe formułowanie własnego przekazu, na przykład nie w sposób natarczywy czy agresywny film, umiejętność dostosowania przekazu do 2 człowieka, a jak wiemy doskonale każdy jest inny w klubie takim jak KTOS Masters, zdobędziesz wiedzę teoretyczną oraz będziesz mógł. Będziesz mogła wdrażać ją praktycznie w życie. 

Sebastian 

Nie, to znaczy, że inni powiedzą ci wprost, jeśli twój sposób przekazu będzie niewłaściwy, jeśli będzie można w nim coś ulepszyć, poprawić, zmienić klub stanowi też pewną społeczność i możesz nawiązać w nim różne relacje, zwykłe znajomości, znaleźć przyjaciół, a także osoby ze wspólnymi zainteresowaniami czy kontakty biznesowe. 

Sebastian 

Mój lubelski klub jest pełen ludzi ambitnych z pasją takich, z którymi chce się po prostu przybywa. Ci, którzy stwarzają doskonałą atmosferę. Ja Jestem osobą bardzo wymagającą. Większość ludzi mi nie odpowiada, jeśli chodzi o relacje. 

Sebastian 

A tam czuję się naprawdę dobrze? 

Sebastian 

Jeszcze co do dogadywania się i ogólnej komunikacji. Sam Jestem w szoku jak dobrze, czasami potrafię z kimś rozmawiać, jak dużo lepiej niż kiedyś potrafię dobierać słowa, wypowiadać się, unikać nieładu w wypowiedziach to pomaga na każdym kroku, panowanie nad emocjami i przyjmowanie krytyki. Ogólnie według mnie panowanie nad emocjami to jedna z najważniejszych umiejętności, jakie możemy posiąść w całym życiu. 

Sebastian 

Jeśli emocje przeważają nad rozumem, to nie jesteśmy w stanie zazwyczaj podejmować dobrych decyzji. 

Sebastian 

Emocjonalne reagowanie nie sprzyja budowaniu relacji, nie sprzyja rozsądnemu podejściu do życia, zwiększa natomiast ryzyko różnych kłótni niepowodzeń. Film podejmowania ryzykownych i nieprzemyślanych decyzji w miejscu takim jak to ust Masters nie ma miejsca na emocjonalne reagowanie możesz na przykład otrzymać krytyczną ocenę swojego wystąpienia i Nie możesz nagle wstać i krzyknąć, a ty fil nie. 

Sebastian 

Takie spotkania uczą opanowania cierpliwości. 

Sebastian 

Kierowania się rozumem, przyjmowanie ze spokojem krytyki i ewentualnej dyskusji, ale po chwili przemyślenia, a co do przyjmowania krytyki? Film spotkania opierają się o agendę, w której dużo jest oceniania i dawania informacji zwrotnej. To dzięki temu się uczymy. Dzięki temu polepszamy kompetencji. 

Sebastian 

Dzięki temu także uczymy się słuchania, a nie tylko szybkiego odpowiadania. Uwierz mi, że to może być z początku bardzo trudne, bo narusza nasze pierwotne mechanizmy obronne. 

Sebastian 

Odpowiedzialność to temat, który za jakiś czas będzie głównym wątkiem całego odcinka podcastu na zdrowie. Według mnie niesamowicie ważny niesamowicie przydatny w życiu, mając na nie ogromny wpływ i nie chcę, aby to. 

Sebastian 

Bardzo źle brzmiało, ale wolę powiedzieć wprost większości ludzi brakuje odpowiedzialności wielu, wielu obszarach. 

Sebastian 

Czy to w kwestiach dbania o swoje zdrowie, czy odnośnie do podejmowania ważnych decyzji dotrzymywania słowa terminów? 

Sebastian 

Uczestnictwo w klubie takim jak to ust Masters film uczy tej odpowiedzialności uczy tego, że dobrze jest dotrzymywać słowa, robić rzeczy zgodnie z przyjętymi zasadami, że każda osoba stanowi coś w rodzaju. 

Sebastian 

Nogi od stołu i nie może tak po prostu nagle odpuścić, jeśli się w coś zaangażowała. Oczywiście nikt nie będzie cię zmuszał do podejmowania się trudnych, odpowiedzialnych zadań, takich jak Organizacja konkursu czy bycie członkiem zarządu. 

Sebastian 

To ty decydujesz, ty wybierasz, ty masz prawo tylko obserwować albo jeśli wolisz uczyć się i rozwijać w praktycznym działaniu praktyczne elementy takie jak negocjowanie oraz umiejętności organizacyjne. 

Sebastian 

To kolejne elementy, które daje aktywne uczestnictwo. Klub nie ma formalnego przywódcy, składa się z członków, którzy czasowo przebierają rolę na przykład fil prezesa sekretarza czy prowadzącego spotkanie. 

Sebastian 

I ty także możesz na przykład objąć tego typu funkcja. Działalność taka wymaga często załatwiania różnych podstawowych spraw organizacyjnych. Fil przez to daje ci możliwości do dyskutowania argumentowania. 

Sebastian 

Negocjowania, dogadywania się z różnymi ludźmi na różne sposoby. 

Sebastian 

Możesz nauczyć się organizacji zadań, koordynacji zarządzania projektami oraz ludźmi. Możesz skona lić umiejętności przywódcze, uczysz się od kuchni tego jak działa organizacja, co może przełożyć się później na na przykład pracę zawodową w jakiejś firmie możesz, jeśli chcesz proponować i próbować wdrażać swoje pomysły, zmieniać działanie Klubu niemal dowolny. 

Sebastian 

Sposób, oczywiście, jeśli przekonasz resztę, że to dobry pomysł, warto dodać też, że członkowie klubu podczas swoich wystąpień na spotkaniach bardzo często przekazują konkretną, merytoryczną, nieraz ekspercką wiedzę. 

Sebastian 

Jeśli ktoś jest na przykład fil specjalistów od rekrutacji, Fizjoterapeutą, przedsiębiorcą czy studentem farmacji, to może często podczas swoich przemówień czy prezentacji przekazywać naprawdę ciekawe informacje. 

Sebastian 

I to zupełnie za darmo, a ty możesz później taką osobę dopytać o szczegóły. 

Sebastian 

Dołączenie do do ust Masters było jedną z ważniejszych decyzji w moim życiu i z pewnością należy do grupy decyzji pozytywnych wnoszących wartość. 

Sebastian 

Czuję, że moja jakość życia zdecydowanie się poprawiła, a jeszcze dużo przede mną. Aktywna działalność w klubie nauczyła mnie wielu kompetencji miękkich, które dadzą im korzyści na całe życie, niezależnie od tego, co będę robił. Cieszy mnie to tym bardziej, że na ten moment. 

Sebastian 

W chwili jak nagrywam ten podcast, Jestem jeszcze przed trzydziestką i wiem, że dużo przede mną. 

Sebastian 

Ale wracając do klubu to ust Masters Lublin. To konkretna społeczności w każdym mieście będzie ona inna będzie opierać się o nieco inne zasady będzie tam nieco inna atmosfera. 

Sebastian 

Idź i Sprawdź. 

Sebastian 

Weź pod uwagę, że kluby mogą być bardziej lub mniej swobodne. Tego dowiesz się zaglądając na media społecznościowe klubu lub lepiej po prostu idąc i sprawdzając zawsze może już kompletnie za darmo i bez zobowiązań. 

Sebastian 

Przyjść jako. 

Sebastian 

Cześć, klub lubelski nie jest korporacyjny. Panuje w nim bardzo przyjazna i dość swobodna atmosfera. Możesz trafić w różne miejsca i warto każdego spróbować, by sprawdzić, gdzie czujesz się najlepiej. 

Sebastian 

W wielu miastach, również i w Lublinie, działają też anglojęzyczne kluby. Toastmasters. Zasady są takie same, ale w tym anglojęzycznym. Dodatkowo możesz szkolić ten właśnie język. 

Sebastian 

Mi nie pozostało nic innego jak raz jeszcze podziękować wszystkim zarówno leszkowicz i biurowi Markowi Jankowskiemu, dzięki którym oto ust Masters się dowiedziałem, jak i wszystkim członkom mojego klubu, szczególnie tym, którzy wzięli udział w nagraniu, to dzięki wam się rozwijam. 

Sebastian 

To dzięki wam staje się lepszy i mogę tym samym dzielić się wiedzą i pomagać innym, robić różne rzeczy, dzięki którym nasze życia stają się lepsze. 

Sebastian 

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o klubie, to boost Master jest to po prostu wyszukaj temu frazę w wyszukiwarce internetowej. 

Sebastian 

Jeśli chcesz, możesz skontaktować się bezpośrednio ze mną w sprawie klubu Lubelskiego na zakończenie jeszcze kilka drobnych ogłoszeń na stronie Sebastian chudziak PL Ukośnik na zdrowie jest ankieta, w której możesz podzielić się uwagami na temat tego podcastu i zaproponować tematy. Pamiętaj też, że podcastu na zdrowie może już słuchać nie tylko przez dedykowane aplikacje, ale też przez jutuba i tam też jest opcja słuchania w przyspieszonym tempie. 

Sebastian 

Zachęcam do zapisania się do mojego newslettera Kalejdoskop, w którym wysyłam różne streszczenia wskazówki, informacje, LIFE, hacki czy ciekawe programy związane z ogólnym funkcjonowaniem człowieka, jakość życia czy produktywnością. Wszystko oczywiście znajdziesz na mojej stronie internetowej. 

Sebastian 

To Wszystko na ten moment dzięki za wysłuchanie do końca. Mam nadzieję, że to nagranie. 

Sebastian 

Przyda ci się do czegoś? 

Sebastian 

Nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć ci wszystkiego najlepszego i powiedzieć słyszymy się w kolejnym odcinku podcastu na zdrowie do usłyszenia. 


Pozostałe informacje

Oprawa dźwiękowa:
Summer Nights by LiQWYD | https://www.instagram.com/liqwyd
Music promoted by https://www.free-stock-music.com
Creative Commons Attribution 3.0 Unported License
https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en_US
Special Agent None by Alexander Nakarada | https://www.serpentsoundstudios.com
Music promoted by https://www.free-stock-music.com
Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)
https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/
Montaż: Audacity
Mikrofon: Fifine K669B. Nagrania Gości zazwyczaj przy użyciu dyktafonów w ich smartfonach 🙂

Wróć do listy odcinków

Leave a Reply